نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

SARS-CoV-2 می تواند سلول های عصبی را آلوده کرده و به بافت مغز آسیب برساند: newkerala.com # 7928 را مطالعه کنید

[ad_1]


نیویورک ، 13 ژانویه: محققان دریافتند که SARS-CoV-2 می تواند به طور مستقیم سیستم عصبی مرکزی را آلوده کند و شروع به کشف برخی از اثرات ویروس بر سلول های مغزی می کند. این مطالعه که از بافت مغز موش و انسان استفاده شده است ، نشان داد که SARS-CoV-2 می تواند بسیاری از اندام های دیگر بدن را تحت تأثیر قرار دهد ، از جمله در برخی بیماران سیستم عصبی مرکزی ، جایی که عفونت با علائم مختلف سردرد و از دست دادن چشایی همراه است. و بوی بد هوشیاری ، هذیان ، سکته های مغزی و خونریزی مغزی.

آکیکو ایواساکی ، استاد دانشگاه ، گفت: “درک کامل میزان حمله ویروسی برای معالجه بیماران بسیار حیاتی است. در دانشگاه ییل

برای این مطالعه که روز چهارشنبه در مجله پزشکی تجربی (JEM) منتشر شد ، این تیم توانایی SARS-CoV-2 را برای حمله به اندامک های مغز انسان (اندام های کوچک سه بعدی رشد یافته در آزمایشگاه توسط سلول های بنیادی انسان) مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

محققان دریافتند که این ویروس قادر است سلول های عصبی موجود در این اندامک ها را آلوده کرده و از دستگاه سلول های عصبی برای تکثیر استفاده کند. به نظر می رسد این ویروس با تقویت متابولیسم سلول های آلوده ، تکثیر خود را تسهیل می کند ، در حالی که نورون های همسایه و آلوده با کاهش اکسیژن رسانی ، می میرند.

SARS-CoV-2 با اتصال به پروتئینی به نام ACE2 وارد سلولهای ریه می شود ، اما اینکه این پروتئین در سطح سلولهای مغز وجود دارد ، مشخص نیست.

این تیم دریافت که پروتئین ACE2 در واقع توسط سلول های عصبی تولید می شود و مسدود کردن این پروتئین از ویروس در اندامک های مغز انسان جلوگیری می کند.

تیم تحقیقاتی گفت: SARS-CoV-2 همچنین توانسته است مغز موش های مهندسی شده ژنتیکی را برای تولید ACE2 انسان آلوده کرده و باعث ایجاد تغییرات چشمگیری در رگ های مغزی شود که می تواند اکسیژن رسانی بدن را مختل کند.

آنها اضافه کردند که عفونت سیستم عصبی مرکزی در موش ها بسیار کشنده تر از عفونت های محدود شده در ریه ها است.

محققان همچنین مغز سه بیمار را که به Covid-19 تسلیم شدند ، تجزیه و تحلیل کردند.

SARS-CoV-2 در سلولهای عصبی قشر مغز یکی از این بیماران یافت شد و مناطق مغزی آلوده با انفارکتوس ایسکمیک در ارتباط بودند ، که در آن کاهش خون رسانی باعث آسیب به بافت محلی و مرگ سلول می شود. میکروارگن ها در کالبد شکافی مغز در هر سه بیمار تشخیص داده شد.

SARS-CoV-2 می تواند سلول های عصبی را آلوده کرده و به بافت مغز آسیب برساند: مطالعه

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *