نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

Kamala Harris – شکن سقف شیشه ای که رویای آمریکایی خود را زندگی می کند newkerala.com # 12012

[ad_1]

واشنگتن ، 20 ژانویه: کمالا هریس ، که روز چهارشنبه به عنوان اولین زن ، اولین آمریکایی و معاون اول رئیس جمهور ایالات متحده سوگند یاد می کند ، سقف های شیشه ای زیادی را در زندگی حرفه ای خود شکسته است. او اولین سرخپوست آمریکایی بود که به عنوان سناتور آمریکایی خدمت کرد و اولین زن رنگی بود که به عنوان دادستان منطقه سانفرانسیسکو انتخاب شد. هنگامی که وی در سال 2010 به عنوان دادستان کل کالیفرنیا انتخاب شد ، وی اولین زن و اولین آفریقایی-آمریکایی بود که این سمت را به عهده گرفت.

او که از راه عزم و تلاش خود تلاش می کرد ، کار خود را از دهه 1990 در دادستانی شهرستان آلامدا در اوکلند آغاز کرد.

مادرش ، شمالا گوپالان ، از تامیل نادو مهاجرت کرد و یک محقق سرطان بود. پدرش ، جامائیكایی ، در دانشگاه استنفورد تدریس می كند.

هریس در دانشگاه هاوارد در رشته علوم سیاسی و اقتصاد تحصیل کرد و از کالج هاستینگز حقوق خواند.

هریس در اولین سخنرانی خود به عنوان رئیس جمهور منتخب مادرش را به یاد آورد.

هریس گفت: “وقتی او در سن 19 سالگی از هند به اینجا آمد ، شاید آن لحظه را تصور نمی كرد. اما او بسیار عمیق به آمریكا اعتقاد داشت ، جایی كه لحظه ای شبیه به آن ممكن است.”

هریس گفت که وی ممکن است اولین زن معاون رئیس جمهور باشد ، اما آخرین نفر نخواهد بود.

“بنابراین من به او و نسلهای زنان ، زنان سیاه پوست ، زنان آسیایی ، سفیدپوست ، آمریکای لاتین ، آمریکای بومی که در طول تاریخ ملت ما راه را برای امشب هموار کرده اند ، فکر می کنم. زنانی که برای هریس گفت ، برابری و آزادی و عدالت برای همه. از جمله زنان سیاه پوست ، که اغلب ، اغلب مورد نادیده گرفته می شوند ، اما اغلب ثابت می شود که آنها ستون فقرات دموکراسی ما هستند.

انتخاب وی به عنوان معاون رئیس جمهور برای هندی ها ، به ویژه دیاسپورای آمریكا از اهمیت بسیاری برخوردار است و بازتاب موفقیت جامعه و احترامی است كه برای آن قائل شده است.

هریس به عنوان یک سناتور در کمیته های اساسی قانونگذاری ، از جمله کمیته امنیت داخلی و امور خارجه ، کمیته اطلاعات انتخابات ، کمیته قضایی و کمیته بودجه فعالیت می کرد.

یک سیاستگذار آمریکایی گفت که هریس یکی از پرکارترین سناتورها هنگام ورود به قانون کنگره است. در این گزارش آمده است: “54 لایحه وی در سال 2019 به 19 مورد از 100 سناتور پیوند خورده است ، در حالی که 52 لایحه معرفی شده در 18-2017 او را در رده سوم در میان سناتورها قرار داده است.” در گزارش GovTrack.

از نظر سیاسی ، اولویت های آن اصلاح عدالت کیفری و قانون عدالت نژادی است. او از ازدواج قانونی همجنسگرایان حمایت می کند و خواستار ممنوعیت سلاح های ضربتی در ایالات متحده است.

هریس اعلام کرده است که به دنبال نامزدی ریاست جمهوری دموکرات در سال 2020 است و در جریان بحث اصلی با نامزد دیگر ، جو بایدن ، در مورد مخالفت با اتوبوس مدرسه در دهه های 1970 و 1980 تبادل نظر دارد.

وی بعداً از رقابت کنار رفت و توسط بایدن به عنوان همدست خود در انتخابات ریاست جمهوری ماه اوت در اوت گذشته انتخاب شد.

خاطرات او ، حقایقی که ما در یک سفر آمریکایی می گیریم ، در سال 2019 منتشر شد.

بایدن و هریس در یکی از جنجالی ترین انتخابات تاریخ ایالات متحده با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، که حاضر به قبول شکست نیست ، پیروز شدند.

در 7 نوامبر (به وقت محلی) ، رسانه های آمریكایی پیش بینی كردند كه بایدن پس از واگذاری دو نفره به پنسیلوانیا ، چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده و هریس معاون چهل و نهمین رئیس جمهور خواهد شد تا آنها را به بیش از 270 رأی مورد نیاز دانشكده انتخاباتی برساند. برای انجام انتخابات.

دانشکده انتخابات نتایج را در ماه دسامبر تأیید کرد – 306 رأی انتخاباتی به جو بایدن به عنوان رئیس جمهور و کمالا هریس به عنوان معاون رئیس جمهور. دونالد ترامپ رئیس جمهور و مایک پنس معاون رئیس جمهور 232 رأی آوردند.

اما این گواهینامه پس از خشونت بی سابقه ای در واشنگتن و طوفان کاپیولو هیل توسط طرفداران ترامپ صادر شد.

رئیس جمهور آمریکا بعداً از حضور در شبکه های اجتماعی منع شد.

دادگاه عالی ایالات متحده دعاوی مربوط به لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد.

سابرینا سینگ ، سخنگوی سناتور هریس و اکنون معاون سخنگوی رئیس جمهور منتخب ، در مصاحبه ای با ANI گفت که اگر دولت بایدن-هریس انتخاب شود ، این روابط بین هند و ایالات متحده را بهبود می بخشد.

بایدن و هریس با چالش های متعددی روبرو هستند ، از جمله چالش ناشی از افزایش چین ، تغییرات آب و هوا و اثرات سو ad COVID-19 ، که علاوه بر ایجاد رکود اقتصادی ، بیش از 400000 نفر را در ایالات متحده کشته است.

هریس در حالی که چهارشنبه سوگند یاد می کند تاریخ را رقم خواهد زد و به قاره ها لبخند می زند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *