نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

Buttigieg اولین عضو هیئت دولت ایالات متحده مورد تأیید LGBTQ تایید شد newkerala.com # 20736

[ad_1]

ANI / 11 ساعت پیش

واشنگتن ، 3 فوریه: یک سناتور آمریکایی روز سه شنبه با تأیید پیت بوتیگ به عنوان وزیر حمل و نقل ، وی را به عنوان اولین عضو آشکارا LGBTQ در کابینه کاخ سفید انتخاب کرد.

مجلس بالاي كنگره آمريكا با تأييد 86-13 رأي به تاييد نامزدي باتيگيگ موافقت كرد. وی نوزدهمین وزیر حمل و نقل و پنجمین عضو کابینه رئیس جمهور جو بایدن است که توسط سنا تأیید می شود. به گزارش هیل ، وی همچنین اولین عضو کابینه آشکارا همجنسگرایان است که توسط سنا در تاریخ آمریکا تأیید شده است.

بوتیگیگ شهردار سابق ساوت بند ، ایندیانا و از جانبازان نیروی دریایی است که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 نیز قبل از کنار کشیدن از رقابت و حمایت از رئیس جمهور فعلی ، در برابر بایدن شرکت کرد.

سناتورهایی که به نامزدی بوتیگیگ رأی دادند ، تام كاتن ، تد كروز ، بیل کسیدی ، راجر مارشال ، ریك اسكات ، تامی توبرویل ، ریچارد شلبی ، جاش هاولی ، مارشا بلكبرن ، ماركو روبیو ، تیم اسكات و بیل جاگر جمهوری خواه بودند.

سنا قبلاً آریل هاینز ، مدیر اطلاعات ملی ، لوید آستین وزیر دفاع ، جانت یلن وزیر دارایی و آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه را تایید کرده است.

پیشنهاد بوتگیگ هفته گذشته توسط کمیته تجارت سنا با رای گسترده دو حزب ارائه شد و فقط سه سناتور جمهوری خواه رای مخالف دادند.

هیل در ادامه اعلام کرد که وزیر تازه تأیید شده یک آژانس نظارت بر صنعت را که توسط همه گیر ویروس کرونا ویران شده است ، تصاحب خواهد کرد. بایدن همچنین بر لزوم بسته زیرساختی جسورانه تأکید کرد ، که بوتیگیگ بر آن تأکید کرد.

وقتی بایدن در دسامبر بوتگیگ را به عنوان نامزد خود به عنوان وزیر حمل و نقل به طور رسمی معرفی كرد ، وی را “یكی از باهوش ترین افرادی كه ملاقات كرده اید” خواند.

بوتیگیگ تنها هزاره ای است که در کابینه بایدن خدمت می کند.

این کمپین حقوق بشر نامزد تاریخی بوتگیگ را برای اولین بار که توسط دبیر کابینه LGBTQ سنا تأیید شد ، تحسین کرد.

رئیس جمهور آلفونسو دیوید در بیانیه ای گفت: “بگذارید این لحظه مهم برای جنبش ما به عنوان یک یادآوری برای هر جوان دگرباش جنسی باشد که شما نیز می توانید در هر ظرفیتی که می توانید مدارک لازم را کسب کنید به کشور خود خدمت کنید.” .

موسسه پیروزی LGBTQ همچنین در بیانیه ای اعلام کرد که بوتیگیگ روز سه شنبه سد سیاسی را شکست.

انیس پارکر ، مدیر عامل شرکت ، گفت: “پیت با حمایت دو جانبه قانع کننده مانع سیاسی یک قرن را شکسته و زمینه را برای تعداد بیشتری از آمریکایی های دگرباش جنسی برای جستجوی انتصابات ارشد هموار کرده است.”

وی افزود: “پیت ، كه در جلسه تأیید خود در حالی كه شوهرش تماشا می كند ، شهادت می دهد ، از جمله شخصیت های قدرتمندی خواهد بود كه این لحظه سیاسی بی سابقه را تعریف می كند و به عنوان یك سنگ بنای در تلاش آمریكا به سمت عدالت اجتماعی از او یاد می شود.”

CNN ادامه داد كه سنا نیز بعداً روز سه شنبه رأی می دهد تا الخاندرو مایوركاس را به عنوان وزیر امنیت داخلی تأیید كند. مایورکا از نخستین کاندیداهای بایدن بود و اولین آمریکای لاتین و مهاجر به ریاست این بخش خواهد بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *