نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

Blinken نشان می دهد که ایالات متحده به حمایت از هند در برابر حملات چین ادامه خواهد داد newkerala.com # 11712

[ad_1]


نیویورک ، 20 ژانویه: آنتونی بلینکن ، که رئیس جمهور جو بایدن را به عنوان وزیر امور خارجه معرفی کرده است ، گفته است که ایالات متحده به حمایت از هند در برابر چالش های حاکمیت این کشور از چین ادامه خواهد داد و در مبارزه با تروریسم با آن همکاری خواهد کرد. در جلسات استماع تأیید در برابر کمیته روابط خارجی سنا در روز سه شنبه ، بلینکن گفت که همکاری در زمینه تجهیزات دفاعی و تبادل اطلاعات ، که در زمان باراک اوباما رئیس جمهور سابق عمیق تر شده است ، توسط دولت ترامپ منتقل شده است. از جمله مفهوم هند و اقیانوس آرام ، مطمئن هستیم که با هند کار می کنیم تا هیچ کشوری در منطقه ، از جمله چین ، نتواند حاکمیت خود را به چالش بکشد و همچنین می توانیم با آن در مورد نگرانی هایی که درباره تروریسم داریم مشترک باشیم. “

وی در مورد سوال سناتور جمهوری خواه میت رامنی در مورد درگیری های اخیر چین با هند اظهار نظر کرد.

وزیر امور خارجه مایک پمپئو پس از درگیری های مرگبار سال گذشته بین دو همسایه کنترل عملی در منطقه لاداخ ، حمایت شدیدی از هند علیه چین انجام داده است.

پمپئو در سفر به دهلی نو از نشست دفاعی و روابط خارجی 2 + 2 گفت: “ایالات متحده در برابر مردم هند ایستادگی خواهد کرد وقتی که با تهدید علیه حاکمیت و آزادی آنها روبرو شوند.”

وی افزود: “من خوشحالم كه بگویم ایالات متحده و هند در حال تقویت اقدامات ما در برابر همه تهدیدها ، نه فقط تهدیدهای ح.ک.چ (حزب كمونیست چین) هستند.”

چین در جلسات ماراتن قبل از روی کار آمدن بایدن در روز چهارشنبه برای تسریع در روند تأیید ، جایگاه برجسته ای داشت.

بلینکن گفت: “شکی نیست که این مهمترین چالش هر کشوری” برای منافع ایالات متحده است و “جنبه های رقابتی رو به رشد روابط” وجود دارد.

وی به رسمیت شناختن رئیس جمهور دونالد ترامپ از چالش چین اذعان کرد ، اگرچه با نحوه انجام این کار مخالف بود.

وی گفت: “من همچنین معتقدم پرزیدنت ترامپ حق داشت که رویکرد سختگیرانه تری نسبت به چین اتخاذ کند.”

در مورد آینده روابط با هند ، بلینکن گفت که او انتظار می رود که این رشد ، با همکاری در زمینه تغییر آب و هوا تقویت شود ، موضوعی که برای دولت جدید اولویت است.

بلینکن به برنامه های انرژی های تجدیدپذیر نخست وزیر نارندرا مودی اشاره کرد و گفت: “من فکر می کنم پتانسیل بسیار زیادی برای همکاری کشورهای ما در این زمینه وجود دارد.”

بایدن در مبارزه با تغییرات اقلیمی مشارکت داشته و گفته است که یکی از اولین اقدامات وی الحاق ایالات متحده به توافق نامه تغییر آب و هوا پاریس است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از آن خارج شد.

وی گفت: انتشار گازهای گلخانه ای هند می تواند در دهه های آینده با چین مقابله کند و بنابراین همکاری در زمینه تغییر اقلیم مورد نیاز است.

(می توان از طریق [email protected] به Arul Louis مراجعه کرد و از طریق Twitterarulouis در توییتر دنبال کرد)

بلینکن نشان می دهد که ایالات متحده به حمایت از هند در برابر حمله چین ادامه خواهد داد

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *