نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

Blinken در تماس تلفنی شماره 22694 newkerala.com به یک همکار چینی خود می گوید


بلینکن همچنین به چین فشار آورد تا کودتای نظامی در میانمار را محکوم کند ،

توینک بلینکن گفت: “در درخواست من با همکارم در پکن ، جان جیچی ، روشن کردم که ایالات متحده از منافع ملی ما دفاع می کند ، از ارزش های دموکراتیک ما حمایت می کند و پکن را به دلیل سوuses استفاده از سیستم بین المللی مسئول می داند.” .

طبق بیانیه وزارت امور خارجه در روز جمعه (به وقت محلی) ، بلینکن بار دیگر تأکید کرد که ایالات متحده با متحدان و شرکای خود برای دفاع از ارزش ها و منافع مشترک ما کار خواهد کرد تا چین را مسئول تلاش های خود برای تهدید ثبات در هندو آرام ، از جمله در سراسر تنگه تایوان و تضعیف آن بر اساس سیستم بین المللی مبتنی بر قوانین.

در بیانیه آمده است: “وزیر امور خارجه Blinken تأكید كرد كه ایالات متحده به حفظ حقوق بشر و ارزشهای دموكراتیك از جمله در سین کیانگ ، تبت و هنگ كنگ ادامه خواهد داد و چین را تحت فشار قرار داد تا در محكومیت كودتای نظامی در برمه به جامعه بین المللی بپیوندد.”

روابط ایالات متحده و چین در سال گذشته پس از همه گیری Covid-19 ، تلاش های چین برای محدود کردن استقلال هنگ کنگ و جنگ تجاری ایالات متحده و چین به شدت رو به وخامت گذاشته است.

چند روز پیش ، یانگ ، دیپلمات ارشد چین به ایالات متحده هشدار داد که از خط قرمز عبور نکند ، و گفت: مواردی مانند حقوق بشر ، پاسخ ویروس کرونا ، تایوان ، هنگ کنگ ، تبت و سین کیانگ بر منافع اصلی چین ، عزت ملی و حساسیت 1.4 میلیارد نفری آن. (ANI / 11 ساعت قبل)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *