نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

Blinken در تماس تلفنی شماره 22694 newkerala.com به یک همکار چینی خود می گوید

[ad_1]

بلینکن همچنین به چین فشار آورد تا کودتای نظامی در میانمار را محکوم کند ،

توینک بلینکن گفت: “در درخواست من با همکارم در پکن ، جان جیچی ، روشن کردم که ایالات متحده از منافع ملی ما دفاع می کند ، از ارزش های دموکراتیک ما حمایت می کند و پکن را به دلیل سوuses استفاده از سیستم بین المللی مسئول می داند.” .

طبق بیانیه وزارت امور خارجه در روز جمعه (به وقت محلی) ، بلینکن بار دیگر تأکید کرد که ایالات متحده با متحدان و شرکای خود برای دفاع از ارزش ها و منافع مشترک ما کار خواهد کرد تا چین را مسئول تلاش های خود برای تهدید ثبات در هندو آرام ، از جمله در سراسر تنگه تایوان و تضعیف آن بر اساس سیستم بین المللی مبتنی بر قوانین.

در بیانیه آمده است: “وزیر امور خارجه Blinken تأكید كرد كه ایالات متحده به حفظ حقوق بشر و ارزشهای دموكراتیك از جمله در سین کیانگ ، تبت و هنگ كنگ ادامه خواهد داد و چین را تحت فشار قرار داد تا در محكومیت كودتای نظامی در برمه به جامعه بین المللی بپیوندد.”

روابط ایالات متحده و چین در سال گذشته پس از همه گیری Covid-19 ، تلاش های چین برای محدود کردن استقلال هنگ کنگ و جنگ تجاری ایالات متحده و چین به شدت رو به وخامت گذاشته است.

چند روز پیش ، یانگ ، دیپلمات ارشد چین به ایالات متحده هشدار داد که از خط قرمز عبور نکند ، و گفت: مواردی مانند حقوق بشر ، پاسخ ویروس کرونا ، تایوان ، هنگ کنگ ، تبت و سین کیانگ بر منافع اصلی چین ، عزت ملی و حساسیت 1.4 میلیارد نفری آن. (ANI / 11 ساعت قبل)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *