نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ASEAN به بریتانیا موقعیت کامل را به عنوان شریک گفتگو اعطا می کند

[ad_1]

uk-dialog-Relations.jpg
ASEAN به بریتانیا موقعیت کامل را به عنوان شریک گفتگو اعطا می کند

وزرای خارجه آسه آن ، دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس و دبیرکل آسه آن حضور داشتند. این رویداد نتیجه یک فرآیند مشاوره در ASEAN و بین ASEAN و انگلستان در سال 2020 است که نشان دهنده مثبت و گشاده رویی در روابط خارجی ASEAN است.

وزیر امور خارجه برونئی ، داتو اریوان پهین یوسف ، به نمایندگی از ASEAN ، از تعهد و پتانسیل بریتانیا برای همکاری در همه جنبه های امنیت سیاسی ، اقتصاد و فرهنگ اجتماعی یاد کرد.

وزیر خارجه برونئی تأکید کرد که ASEAN امیدوار است با تبدیل شدن به یک شریک کامل ASEAN در گفتگو ، انگلستان نقش و نقاط قوت خود را برای ارتقاء روابط ASEAN و انگلستان به سطح قابل توجهی از توسعه ، برای کمک به صلح ، امنیت ، ارتقا دهد. ثبات و رفاه در منطقه

uk-dialog-Relations2.jpg
مراسم اعطای جایگاه کامل شریک گفتگوی ASEAN به انگلستان به صورت آنلاین برگزار شد

با تشکر از تصمیم ASEAN ، دومینیک راب وزیر امور خارجه بریتانیا مجدداً تأکید کرد که انگلستان ASEAN و آسیای جنوب شرقی را در سیاست خارجی جهانی خود موقعیت مهمی می داند و متعهد شد که به نقش اصلی ASEAN در معماری منطقه اهمیت می دهد.

وزیر امور خارجه انگلیس اولویت های همکاری در آینده ، از جمله همکاری اقتصادی ، ترویج رشد سبز ، ایجاد زیرساخت پایدار برای سازگاری با تغییرات آب و هوایی ، پاسخ به چالش های منطقه ای و پاسخ به چالش های منطقه ای را به اشتراک گذاشت.

انگلستان همچنین آماده است تا همکاری خود را با ASEAN در پاسخ به و کنترل همه گیری COVID-19 ، ارائه واکسن به ASEAN و حمایت از منطقه در بهبود ظرفیت داروهای پیشگیرانه افزایش دهد.

uk-dialog-Relations3.jpg
دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس

بریتانیا با تأکید بر تقویت همکاری های دریایی ، در بهبود اجرای قانون در دریا به ASEAN ملحق می شود و به حفظ ارزش و نقش حقوق بین الملل ، به ویژه UNCLOS از سال 1982 کمک می کند.

در پایان این مراسم ، دبیرکل آسه آن به طور رسمی نامه ای را به وزیر امور خارجه انگلستان اعلام کرد و تصمیم وزیران خارجه آسه آن را اعلام کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *