نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

36 قانونگذار آمریكایی از پاك خواستند كه در پرونده قتل دانیل مروارید در مورد برائت در تجدیدنظر تجدید نظر كند newkerala.com # 20766

[ad_1]

ANI / 13 ساعت پیش

واشنگتن ، 3 فوریه: در مجموع 36 نفر از اعضای کنگره ایالات متحده روز سه شنبه نامه ای به سفیر پاکستان در ایالات متحده صادر کردند و از این کشور خواستند که یک بررسی جامع از برائت دانیل پرل ، متهم به قتل یک آمریکایی در سال 2002 را انجام دهد روزنامه نگار

قانون گذاران آمریكایی در نامه ای به اسد مجید خان نماینده پاکستان گفتند: “در سالهای پس از ترور دلخراش دانیل پرل ، ایالات متحده و پاکستان به ویژه در زمینه امنیت ، انرژی ، تجارت و همکاری های سرمایه گذاری یک مشارکت پایدار را حفظ کرده اند. ما مشتاقانه منتظر ادامه کار با شما برای بهبود این رابطه هستیم. ”

“با این وجود ، در جستجوی عدالت برای پرل و تعداد بی شماری دیگر که در اقدامات تروریستی کشته شده اند ، ما موظفیم از شما بخواهیم تمام تلاش خود را بکنید تا اطمینان حاصل کنید که دولت پاکستان بررسی کاملی از برائت در کار دانیل انجام دهد. مروارید “در این نامه آمده است.

این امر پس از آن صادر شد که دادگاه عالی پاکستان دستور آزادی احمد عمر سعید شیخ را صادر کرد که در سال 2002 به جرم سازماندهی آدم ربایی و قتل دانیل پرل خبرنگار وال استریت ژورنال محکوم شد.

هفته گذشته ، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اظهار داشت كه آمریكا آماده پیگیری شیخی در ایالات متحده است ، موضعی كه نمایندگان مجلس به شدت از آن پشتیبانی می كنند.

در این نامه که توسط افرادی مانند روح هانا و برد شرمن امضا شده است نیز آمده است: “بیانیه ای که در تاریخ 28 ژانویه توسط دادستان کل پاکستان صادر شد نشان می دهد که دولت شما بررسی کامل برائت صادر شده توسط دادگاه عالی را انجام می دهد . ما از تصمیم برای ارائه دادخواست تجدید نظر استقبال می کنیم و انتظار داریم که دولت پاکستان سریعاً حکم برائت را برای اطمینان از اجرای عدالت فراخواند. “

شرمان ، نماینده كنگره ، گفت: “ما انتظار داریم كه دولت پاكستان برای تأمین عدالت سریعاً از حکم برائت یادآوری کند.”

دادگاه عالی پاکستان روز سه شنبه به مقامات دستور داد تا احمد عمر سعید شیخ ، مظنون اصلی قتل پرل ، تروریست را از سلول مرگ در زندان مرکزی کراچی به خانه استراحت دولت برای دو یا سه روز آینده منتقل کنند.

جئو نیوز گزارش داد دادگاه استیناف کشور همچنین به مقامات دستور داد تا امنیت کامل خانه تعطیلات را تأمین کنند.

هیئت 3 نفره دادگاه عالی روز سه شنبه دادخواست دادخواست دولت سند را از سر گرفت و خواستار بررسی دستور دیوان عالی برای آزادی تروریست در رابطه با پرونده قتل این روزنامه نگار شد.

روز دوشنبه ، دادگاه آپکس به درخواست دولت سند بازداشت شیخ را برای تجدیدنظر در آزادی وی یک روز تمدید کرد. شیخ یکی از سه تروریستی بود که در سال 1999 در ازای هواپیمای ربوده شده از هند آزاد شد.

در سال 2002 ، پرل ، روزنامه نگار 38 ساله با دفتر وال استریت ژورنال در جنوب آسیا ، هنگام تحقیق در پاکستان ربوده و سر بریده شد تا سابقه ارتباط گروه های تروریستی با القاعده را بررسی کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *