نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

26٪ از زنان در مطالعه جدید newkerala.com # 18730 شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی را گزارش کرده اند

[ad_1]

دهلی نو ، 31 ژانویه: در یک نظرسنجی بین المللی اخیر در مورد دیدگاه ها و تجربیات در مورد برابری جنسیتی در طی بیماری همه گیر Covid-19 ، اکثر (87٪) از پاسخ دهندگان هندی اظهار داشتند که احساس خطر می کنند یا کسی را که در معرض حمله یا آزار و اذیت قرار دارد می شناسند یک مکان یا دیگری. در همین مطالعه ، حدود 26٪ از خانمها می گویند که به اندازه همتایان مرد خود حقوق دریافت نمی کنند. طبق یافته های هند از گزارش Women Deliver و Focus 2030 ، زنان در هند از مکان های عمومی به عنوان متداول ترین مکانی که احساس خطر می کنند نام می برند. پنجاه و پنج درصد از زنان در نظرسنجی احساس خطر می كنند یا شخصی را كه احساس خطر می كند می شناسند ، “بصورت آنلاین” و 40 درصد این كار را “در محل كار یا تحصیل خود انجام می دهند.” در این گزارش آمده است که 26 درصد از زنان در هند مورد بررسی احساس خطر می کنند یا کسی را می شناسند که در خانه در معرض حمله یا آزار و اذیت قرار گرفته است.

از 1003 پاسخ دهنده مورد بررسی ، 48٪ از پاسخ دهندگان در هند اظهار داشتند که “آزادی حرکت آنها بر خلاف میل آنها توسط اعضای خانواده یا شریک زندگی آنها محدود شده است”.

براساس این گزارش ، 60٪ از زنان امتناع از رابطه جنسی با شریک زندگی خود را برای زنان قابل قبول می دانند. و 56 درصد سوت زدن به زنی را در خیابان یا لمس او بدون رضایت او غیر قابل قبول می دانند. 35٪ فکر می کنند که به اشتراک گذاشتن یک شوخی جنسیتی در مورد یک زن با دوستان و یا در شبکه های اجتماعی قابل قبول است ، در حالی که 51٪ فکر می کنند این غیر قابل قبول است.

بهداشت و حقوق جنسی و تولید مثل

با توجه به خودمختاری بدنی و بهداشت و حقوق جنسی و تولید مثل ، از هر 10 نفر 1 خواستار دسترسی به پیشگیری از بارداری و تنظیم خانواده ، بهداشت مادر و آموزش جنسی در مدارس است.

پاسخ دهندگانی که برای کار یا فرصت های اقتصادی بهتر مهاجرت کرده اند ، به ویژه علاقه مند به افزایش دسترسی به خدمات بهداشت جنسی در مقایسه با سایر زنان هستند.

در این گزارش آمده است که 26 درصد از زنان مورد بررسی در هند اظهار داشتند که در دستیابی به روش پیشگیری از بارداری خود با مشکل روبرو هستند و 20 درصد در دستیابی به سقط جنین و مراقبت های بعد از سقط جنین مشکل دارند.

عدالت و حقوق اقتصادی

هفده درصد پاسخ دهندگان “اجرای دسترسی به مشاغل با درآمد خوب ، حقوق برابر ، استقلال مالی و حقوق مالکیت” را به عنوان اولویت شماره یک ارزیابی می کنند. برای بهبود فرصت های اقتصادی و قدرت تصمیم گیری زنان ، پاسخ دهندگان اقداماتی مانند جلوگیری از خشونت و آزار جنسی در محل کار ، اطمینان از حمایت اجتماعی و کار مناسب برای زنان در مشاغل کم درآمد و دستیابی به دسترسی برابر به آموزش و پرورش و آموزش حرفه ای برای زنان و مردان

قابل توجه است ، طبق این گزارش ، 26 درصد از پاسخ دهندگان در هند گفتند که “آنها به اندازه مردان محل کار (آنها) حقوق دریافت نمی کنند.” این رقم در بین پاسخ دهندگان بین 45 تا 59 سال به 32 درصد افزایش می یابد. بعلاوه ، 28٪ از زنان معتقدند که “آنها به همان اندازه همسالان پسر (خود) به فرصت های ارتقا دسترسی ندارند”. 26 درصد از زنان مورد مطالعه “ارثی مشابه بستگان مرد را دریافت نمی کنند یا نخواهند گرفت” و 30 درصد “در مقایسه با همسالان یا خویشاوندان مرد خود در دسترسی به تحصیل و آموزش حرفه ای مشکل داشتند”.

40 درصد از مردان مورد بررسی و 44 درصد از زنان مورد بررسی ، اجازه دادن به زنان برای انجام بیشتر کارهای خانه ، مراقبت از کودکان و مراقبت از سالخوردگان را قابل قبول می دانند.

اثرات Covid-19

به نظر می رسد زنان در هند در مقیاس وسیع تری نسبت به همتایان مرد خود تحت تأثیر بیماری همه گیر Covid-19 قرار گرفته اند. 45 درصد انتظار دارند نابرابری بین زنان و مردان در نتیجه Covid-19 افزایش یابد. اکثریت قاطع (89 درصد) معتقدند که زنان باید در تمام جنبه های پاسخ های بهداشتی جهانی و تلاش های بهبودی Covid-19 نقش داشته باشند.

در طی بیماری همه گیر Covid-19 ، 67 درصد از زنان در هند اظهار داشتند که زمان کار در خانه افزایش یافته است. ده درصد شغل خود را از دست داده اند و 29 درصد نمی توانند به اندازه معمول کار با حقوق را انجام دهند.

“ما در 25 سال گذشته در زمینه برابری جنسیتی پیشرفت زیادی داشته ایم ، اما کارهای زیادی هنوز باقی مانده است. اکنون ، با استفاده از Covid-19 ، درست همانطور که زنان در پاسخگویی به همه گیری در اجتماعات خود نقش مهمی دارند و در خانه نیز بار اضافی زیادی را تجربه می کنند و ما می توانیم اثرات این تنش را که در آینده آشکار است مشاهده کنیم. سالها ، متیو ، مدیر ارشد ، سیاست و حمایت از زنان تحویل.

“این مطالعه به ما نشان می دهد که جهان کجا سقوط کرده است ، اما همچنین اخبار دلگرم کننده ای را ارائه می دهد که اکثر زنان و مردان در سراسر جهان انتظار دارند رهبران آنها برای رسیدن به برابری جنسیتی اقدام کنند.

(Siddhi Jain می تواند با [email protected] تماس بگیرد)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *