نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

150 دموکرات نامه مشترکی در حمایت از ایالات متحده برای پیوستن دوباره به توافق هسته ای با ایران امضا کردند

[ad_1]

در این نامه آمده است: “ما به ویژه از درخواست او (جو بایدن) برای بازگشت ایران با رعایت دقیق توافق هسته ای و همچنین الحاق مجدد آمریكا به توافق نامه و مذاكرات بعدی حمایت می كنیم.” به گزارش تایمز اسرائیل ، این نامه در 23 دسامبر (به وقت محلی) به جمع آوری امضاها پایان داد و سپس برای آقای جو بایدن ارسال شد.

joe-biden-iran.jpg
رئیس جمهور منتخب جو بایدن

تایمز اسرائیل در گزارشی از واشنگتن گفت که برخی از چهره های برجسته در امضای نامه مشترک شامل نمایندگان مجلس هستند: دیوید پرایس (کارولینای شمالی) ، باربارا لی (کالیفرنیا) ، یان شاکوفسکی (ایلینوی). ) ، گریگوری میکس (نیویورک) ، خواکین کاسترو (تگزاس) ، ابیگل اسپانبرگر (ویرجینیا) و برد شرمن (کالیفرنیا).

به گفته برخی از کارشناسان ، هدف از این نامه “اطمینان” آقای جو بایدن است که در زمان امضای توافق هسته ای با ایران معاون رئیس جمهور باراک اوباما بود و مشارکت واشنگتن را تشویق می کند. بدون ترس از مخالفت تکرار کنید.

تایمز اسرائیل افزود: این نامه بیش از 146 امضا دریافت کرده است که برای خنثی کردن هرگونه تلاش کنگره برای خنثی کردن این اقدام به تعدادی احتیاج داشت.

دموکراتها استدلال می کنند که تلاش بایدن برای بازگشت ایالات متحده به توافقنامه بین المللی در صورت بازگشت ایران به توافق باید به عنوان نقطه آغاز مذاکرات بیشتر برای حل “سایر رفتارهای سمی” تهران مورد استفاده قرار گیرد.

در این نامه همچنین بر حمایت از انجام سریع اقدامات دیپلماتیک لازم برای برقراری مجدد روابط با برنامه هسته ای تهران و بازگرداندن ایالات متحده و ایران در صف تأكید شده است. برنامه اقدام جامع مشترک (JCPOA) – به عنوان نقطه شروع مذاکرات بیشتر عمل می کند.

این اقدام در حالی صورت گرفت که تنش ها میان واشنگتن و تهران در پی ترور دانشمند برجسته هسته ای ایران که تصور می شود توسط اسرائیل و به مناسبت سال اعتصاب انجام شده باشد ، افزایش یافته است. یک هواپیمای بدون سرنشین که توسط ایالات متحده انجام شد ، ژنرال ایرانی کاظم سلیمانی را به قتل رساند.

در همین حال ، در 23 دسامبر ، رئیس جمهور ترامپ ایران را مسئول حمله موشکی گسترده به سفارت آمریکا در بغداد در 20 دسامبر اعلام کرد. این حمله بزرگترین حمله در این مرکز طی یک دهه گذشته محسوب می شود.

در 21 دسامبر ، وزرای خارجه ایران و کشورها از جمله انگلیس ، فرانسه ، روسیه ، چین و آلمان با صدور بیانیه مشترکی بر اهمیت روند اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل در دفاع از توافق هسته ای 2015 تأکید کردند. طرفین JCPOA همچنین بر تعهد خود در حفاظت از توافق هسته ای تأکید کردند و ضمن تأکید بر اینکه طرفین در حال اجرای کامل توافق هستند ، بر تلاش های خود تأکید کردند. و بازده هنوز هم نقش مهمی دارد.

ایران و سایر کشورها با تأکید بر اینکه قطعنامه 2231 همچنان در حال اجرا است ، از خروج آمریکا از برجام ابراز تأسف می کنند. وزرای خارجه همچنین ابراز امیدواری کردند که واشنگتن به زودی به این سند بپیوندد.

پیش از این ، وانگ یی ، وزیر امور خارجه ، کمیساریای ایالتی ، در سخنرانی در این کنفرانس گفت که ایالات متحده باید بدون شرط و در اسرع وقت به برجام برگردد و همزمان تحریم علیه تهران و همچنین اشخاص ثالث و چهره ها. بر اساس مشارکت مجدد آمریکا در برجام ، ایران باید تعهدات هسته ای خود را به طور کامل از سر بگیرد.

به گفته وزیر وونگ نگی ، هنگامی که جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریکا اعلام کرد این کشور آماده بازگشت به برجام است ، اوضاع هسته ای در ایران با یک لحظه حساس روبرو است. در این زمینه ، پکن چهار پیشنهاد مربوط به مسئله هسته ای ایران ارائه داده است: دفاع دائمی از توافق نامه ؛ ایالات متحده را تشویق کنید که به زودی به JCPOA بپیوندد. اختلافات را به طور عادلانه و عینی در روند اجرای توافق حل می کند. رسیدگی کافی به مسائل امنیتی منطقه ای.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *