نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

13 کتاب در مورد دوران ترامپ newkerala.com # 9983

[ad_1]

دهلی نو ، 17 ژانویه: دونالد ترامپ دوره خود را به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده در میان جنجال ها ، دو قطبی و ناآگاهی عمومی آغاز و پایان داد. وی با سایه استیضاح دوم بی سابقه و با کشیدن یک کشور همه گیر ویرانگر ، جامعه اش به سختی تقسیم شده و اعتماد به نفس بین المللی در پایین ترین سطح ، او زیر سایه استیضاح بی سابقه ای کنار خواهد رفت. چه چیزی از آن درست می کنیم؟ در حالی که فرزندان قضاوت نهایی درباره سن خود را انجام خواهند داد ، و ترامپیسم بنیانگذار آن را بیش از حد زنده نگه خواهد داشت ، همانطور که تعداد زیادی از طرفداران بی تردید آن را اثبات می کنند ، دوران تصدی ترامپ علاوه بر کار در پوشش جنبه های مختلف آن ، الهام بخش است. اگر روزنامه نگاری اولین پروژه تاریخ است ، داستان های معاصر ، صرف نظر از جهت گیری ، دیدگاه یا هدف نویسندگانشان ، نگاهی دقیق تر و دقیق تر ارائه می دهند.

این مسخره است که شخصی – که به گفته مشاوران نزدیکش ، خواندن را دوست ندارد ، از جمله گزارش های سیاسی که بخشی از کار اوست – باید باعث بهمن واقعی کتاب شود. در حالی که کسانی که دنبال می کنند خوانش های مورد علاقه خود را خواهند داشت ، این ده ها کار عجیب و غریب می تواند برای کسانی مفید باشد که به دنبال نمای کلی از ظاهر آن ، پیروزی و اصطلاحی کاملاً آشفته هستند – مشخصه آن جابجایی زیاد مقامات ارشد ، یک سری اشتباهات و بیگانگی متحدان ، مانند کل محیطی که اجازه ظهور آن را داد.

“چگونه جهنم اتفاق افتاد؟” یک داستان هشدار دهنده از دموکراسی آمریکا »(2017) نوشته آزادیخواه PJ O’Rourke شروع خوبی است.

با ترکیب مقالات خود در مورد مبارزات انتخاباتی 2016 با مقالات تحلیلی بیشتر در مورد ظهور رهبران پوپولیست و ناامیدی فزاینده از نخبگان سیاسی سنتی ، وی با یک واژگان پر سر و صدا از کارشناسان سیاسی به پایان می رسد. تناقض وی (طنز آمیز اما طنزآمیز) را می توان با راه حل هایی مانند “آمریکا بدترین شیوع روان پریشی جمعی را از دادگاه های جادوگران سالم در سال 1692 تجربه کرد” و مشاهدات “بینش” ترامپ را رمزگشایی کرد.

همانطور که ترامپ برای کار آماده می شد ، ناآگاهی و تحقیر حیرت انگیز او و اطرافیان از پیچیدگی گذار ریاست جمهوری ، چه رسد به عملکرد دولت فدرال ، به طرز دردناکی آشکار شد. روزنامه نگار مالی و نویسنده مایکل لوئیس ، کتاب خطر پنجم (2018) ، از موارد نگرش دولت ورودی به کارمندان در بخشهای حیاتی اما با درخشش کم انرژی ، کشاورزی و بازرگانی استفاده می کند تا نشان دهد که چه مقدار است.

به عنوان مثال ، ما در موقعیت وزارت کشاورزی یاد می گیریم ، تیم ترامپ “یک راننده از راه دور ، کارمند ATiamp را آورده است. T ، خواننده شرکت های گازسوز ، کارمند یک گراز در یک باشگاه روستایی ، کارآموز کمیته ملی جمهوریخواه و صاحب شرکتی با شمع های معطر ، با مهارت هایی مانند “رفتار خوشایند” که در CV آنها ذکر شده است … “. موارد بسیار بیشتری وجود دارد.

با این حال ، استاندارد طلای کارهای داخلی دولت ترامپ کاملاً مورد تحقیق و جذب “باب ترس و ترامپ در کاخ سفید” (2018) روزنامه نگار افسانه ای وودوارد است و سپس “خشم” (2020) ، که برخلاف مورد اول ، جذب می شود در مصاحبه های خود ترامپ.

وودوارد ، که از زمان جورج دبلیو بوش پدر ، لایحه هایی را برای هر دولت ریاست جمهوری نوشته است ، نشان می دهد که چگونه دستیاران اصلی ترامپ برای جلوگیری از عواقب احتمالی تصمیمات پر سر و صدا خود ، اسناد منتظر امضای وی را از دفتر خود حذف می کنند. رئیس سیاسی نابالغ ، بسیار ناآگاه ، اما بسیار خودخواه.

هر دو همچنان فضای ناکارآمد ، ریزه کاری ، وفاداری یک طرفه مورد نیاز رئیس جمهور ، جابجایی سریع مقامات ارشد و دستیاران ، رسوایی ها ، وارونه سازی های سیاسی ناسازگار و سریع ، دستکاری ترامپ در رهبران اقتدارگرا و بدتر از این را شرح می دهند.

در حالی که “خشم” همچنین شرح رفتار ترامپ در مورد تهدید Covid و ناآرامی های نژادی است ، این “ترس” است که پایان آن “نقص” برجسته ای به ترامپ می دهد که وکیلی که رابطه خود را قطع می کند نمی تواند ترامپ را با صدای بلند بیان کند. تو یک دروغگو هستی. “

جلد سوم احتمالی ، شامل چند ماه اخیر ریاست جمهوری ترامپ ، مشتاقانه منتظر خواهد بود.

بیشتر در این راستا “آتش و خشم درون کاخ سفید ترامپ” توسط مایکل ولف روزنامه نگار (2018) و “محاصره ترامپ زیر آتش” (2019) است ، در حالی که دو حساب داخلی جان بولتون ، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ “اتاق” است ، جایی که “خاطرات کاخ سفید” (2020) و دستیار سیاسی سابق اوماروسا مانیگولت نیومن “Unheded An Insider’s Account of the Trump House” (2018) در آنجا اتفاق افتاد.

اظهارات لعنتی یکی از اعضای خانواده ، خواهرزاده و روانشناس بالینی مری ال ترامپ است “خیلی زیاد و هرگز کافی نیست که چگونه خانواده من خطرناکترین مرد جهان را ایجاد کردند” (2020)

در زمینه های روانشناختی بیشتر این پدیده ، روانپزشک آلن فرانسیس در “گرگ و میش ذهن آمریکایی” (2017) استدلال می کند که پیروزی ترامپ نشان دهنده ظهور برخی از بدترین صفات انسان است که توسط برخی از ویژگی های سلامتی پشتیبانی می شود. که مخصوصاً آمریکایی هستند.

برای کسانی که می خواهند مروری اجمالی داشته باشند ، کتاب آنچه ما فکر کردیم به طور خلاصه تاریخچه فکری دوران ترامپ (2020) کارلوس لوزادا وجود دارد ، که بسیاری از اینها و موارد دیگر را در این زمینه – و محدودیت های آنها بررسی می کند.

در شعر زیبای دونالد ترامپ (2017) ، کشوری بسیار متفاوت را می توان یافت ، جایی که راب سیرز با ترکیب توییت های ترامپ ، از جمله آنهایی که مدتهاست حذف شده اند و نقل قول هایی از جمله از دوران قبل از اینترنت ، “آیه” ترامپ را به سبک های مختلف شکل می دهد. از آیات (“من از هر دو آیفون و سامسونگ استفاده می کنم / رهبر بزرگ باید انعطاف پذیر باشد”) تا رباعی مانند “من بهترین هستم” (“من پیش بینی می کردم سهام اپل سقوط کند / من یک دیوار بزرگ و عالی می سازم / با آن ساختمان می سازم قد 94 طبقه / دستهای من – آیا آنها کوچک هستند؟ “) و موارد دیگر.

داستان هم هست.

گفته می شود “گربه” (2017) از هاوارد جاکوبسون افسانه شاهزاده فراکاس ، وارث آشکار دوک نشین اوریگن ، در مورد “آسمان خراش ها و کازینوهای درهای طلایی” است ، اما در مورد اینکه وی در واقع از چه کسی وحشی نامیده می شود ، هیچ سردرگمی وجود ندارد. چهره او مانند صورت یک کودک خراب شده بود … و “دهانی به او داده شد که حرفهای احمقانه می زند …” ، اما با این وجود مردم به او اقتدار داده و احترام می گذارند. که این از قلب خود آنها برخاسته و یک بار بیرون آمد ، هرگز ترغیب به بازگشت نمی شود.

داستان همیشه یک واقعیت “بز” است.

(می توانید با ویکاس داتا از طریق [email protected] تماس بگیرید)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *