نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

10 علامتی که مردم نباید از آن چشم پوشی کنند newkerala.com # 21392

[ad_1]

بر اساس آخرین گزارش Practo ، هند بین ژانویه و دسامبر سال 2020 افزایش 333 درصدی در مشاوره های آنلاین انکولوژی را ثبت کرده است. از کل مشاوره های آنلاین ، 40٪ مربوط به شهرهای خارج از مترو است ، در حالی که 60٪ مربوط به شهرهای مترو است. تعداد غیر مشاوران مترو 932 درصد افزایش در تعداد مشاوره های آنلاین را ثبت کرده است ، در حالی که شهرهای شهری 410 درصد رشد داشته اند.

این یافته ها افزایش آگاهی از بیماری و بهبود دسترسی به متخصصان آنکولوژی را به صورت آنلاین ، به ویژه در شهرهای خارج از مترو نشان می دهد – از 5٪ در 2018 و 20٪ در 2019 به 40٪ در 2020.

در همین حال ، در سال 2020 ، مشاهدات جدیدی انجام شد – بیشترین درخواستهایی که در مناطق مختلف کشور درخواست می شد ، متفاوت بودند. مردم در شهرهای خارج از مترو علاقه بیشتری به سرطان هایی مانند مثانه ، تیروئید ، تخمدان و مقعد داشتند. از طرف دیگر ، در شهرهای مترو ، بیشتر س aroundالات مربوط به سرطان های شایع تر (مانند خون ، پستان ، دهانه رحم و دهان) بود.

در روز جهانی سرطان ، که در سراسر جهان در 4 فوریه هر سال جشن گرفته می شود ، یک متخصص سرطان در Practo لیستی از علائم معمولاً نادیده گرفته شده را که می تواند نشانه های هشدار دهنده سرطان باشد ، به اشتراک می گذارد. سرطان ها هنگام شروع بدون درد هستند ، بنابراین بیمار و پزشکان آنها را نادیده می گیرند.

کم خونی خستگی در سرطان معمولاً به دلیل کم خونی (کمبود خون) و سوnut تغذیه است. سرطان در مسابقه خود برای رشد سریع ، بیشتر مواد مغذی را از بدن تخلیه می کند. همچنین خونریزی از بافت سرطانی وجود دارد که فرد را دچار کم خونی می کند.

خون هنگام دفع مدفوع اغلب این امر به دلیل انبوه یا دلایل مشابه است. با این حال ، سرطان روده بزرگ و سرطان رکتوم نیز می تواند باعث این امر شود. اگر فردی به طور تصادفی در مدفوع خون پیدا کند ، انجام کولونوسکوپی برای مشاهده داخل روده بزرگ احتیاط است. سرطان روده بزرگ می تواند باعث تغییر در عادات روده شود (مانند یبوست متناوب و اسهال)

خون در ادرار این همیشه نیاز به آزمایش بیشتر دارد. سرطان کلیه یا مثانه یا پروستات می تواند باعث ادرار خون شود. بدتر از همه ، این خونریزی می تواند نامنظم باشد. این نادر بودن باعث می شود بیماران این علامت را نادیده بگیرند. حتی یک قسمت از خون در ادرار نیاز به آزمایش دارد.

خونریزی بین پریود (زنان) هر خونریزی که از چرخه قاعدگی طبیعی پیروی نکند ، یک هشدار دهنده است. سرطان رحم یا دهانه رحم می تواند باعث بروز این نوع علائم شود. بیماران مبتلا به سرطان دهانه رحم نیز پس از مقاربت خونریزی می کنند.

لکه دهان یا زخم سرطان دهان یا دهان در هند شایع است. این سرطان ها به صورت وصله یا زخم شروع می شوند و طی ماه ها پیشرفت می کنند. در صورت تشخیص زود هنگام ، می توان آنها را به طور مثر درمان کرد.

توده یا تورم سرطان های پستان و اندام به صورت توده های بدون درد یا تورم شروع می شود و ماه ها پیشرفت می کند. هر گونه توده یا تورم جدید باید به دقت بررسی شود.

کاهش وزن بدون تجربه کاهش وزن ناگهانی در شرایطی که رژیم ندارید باید بررسی شود. از آنجا که سرطان بیشتر غذاهایی را که می خورید مصرف می کند ، تمایل دارید آن را از دست بدهید.

از دست دادن اشتها و نفخ شکم ممکن است به دلیل انسداد روده یا سرطان باشد که مواد سمی آزاد می کند. برای تشخیص نیاز به معاینه کامل است.

بزرگ شدن غدد لنفاوی غدد لنفاوی در سراسر بدن وجود دارند و به عنوان فیلتر عمل می کنند. بیشتر اوقات ، به دلیل عفونت افزایش می یابد. سلول های سرطانی نیز در این گره ها فیلتر شده و دستگیر می شوند. آنها در این گره ها رشد می کنند و گره ها به دلیل این رشد افزایش می یابند.

مشکلات بلع یا استفراغ بعد از غذا خوردن هر دو نشانه هشدار دهنده سرطان گوارشی است. آنها باید با آزمایشات آندوسکوپی ارزیابی شوند تا علت مشخص شود. بعضی از بیماران فقط سوزش معده دارند که به اشتباه به عنوان ورم معده تشخیص داده می شود و تنها چند ماه قبل از تشخیص صحیح درمان می شود.

درد آخرین ویژگی سرطان است. منتظر او نباشید.

(می توانید با Puja Gupta به آدرس [email protected] تماس بگیرید)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *