نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

یک پیاده روی در پارک می تواند به کاهش استرس ناشی از کار کمک کند newkerala.com # 7699

[ad_1]


تسوکوبا [Japan]، 13 ژانویه: یک مطالعه جدید نشان داد که افراد شاغل که به طور منظم در جنگل ها یا مناطق سبز راه می روند ، توانایی بالاتری برای کنار آمدن با استرس دارند. کار چنان استرس ایجاد می کند که به یک مشکل بهداشت عمومی جهانی تبدیل می شود. اثرات استرس بر سلامت روان و جسم همچنین می تواند بهره وری را مختل کرده و منجر به خسارات اقتصادی شود.

در مطالعه ای که در بهداشت عمومی در عمل منتشر شده است ، محققان به سرپرستی پروفسور Shinichiro Sasahara از دانشگاه Tsukuba عملکرد SOC کارگران ، ویژگی های جمعیت شناختی و عادات راه رفتن جنگل / سبز آنها را تجزیه و تحلیل کردند. .

SOC شامل سه گانه معنی داری (یافتن معنا در زندگی) ، قابل درک بودن (شناخت و درک استرس) و قابلیت مدیریت (احساس آمادگی برای کنار آمدن با استرس) است. مطالعات نشان می دهد عواملی مانند تحصیلات عالی و ازدواج می توانند SOC را افزایش دهند ، در حالی که سیگار کشیدن و عدم ورزش می توانند آن را تضعیف کنند. افراد با SOC قوی همچنین مقاومت بیشتری در برابر استرس دارند.

در این تحقیق از داده های حاصل از مطالعه بیش از 6000 کارگر ژاپنی بین 20 تا 60 سال استفاده شده است. او SOC قوی تری را در میان افرادی یافت که مرتباً در جنگلها یا مناطق سبز قدم می زدند.

پروفسور ساساهارا می گوید: “SOC توانایی ذهنی را برای آگاهی و مقابله با استرس نشان می دهد.”

“استرس در محل کار به عنوان یک مشکل اساسی ، مزیت آشکار شناسایی فعالیتهای روزانه است که SOC را افزایش می دهد. به نظر می رسد که ممکن است آن را پیدا کرده باشیم.”

مردم در طبیعت راحتی می یابند و در کشورهایی مانند ژاپن ، فضای سبز شهری در حال افزایش است که در آن طبیعت به راحتی قابل دسترسی نیست. این بدان معنی است که بسیاری از کارگران در شهرها می توانند به راحتی در میان درختان قدم بزنند.

محققان پاسخ دهندگان را بر اساس فراوانی راه رفتن در جنگل ها / مناطق سبز به چهار گروه تقسیم کردند. آنها سپس فعالیت پیاده روی خود را با خصوصیاتی مانند سن ، درآمد و وضعیت تأهل و با نمرات SOC از پاسخ دهندگان که در گروه های ضعیف ، متوسط ​​و قوی قرار گرفتند مقایسه کردند.

افراد با SOC قوی حداقل یک بار در هفته با پیاده روی در جنگل و مناطق سبز ارتباط معنی داری نشان دادند. این یافته کلیدی نشان می دهد که مزایای بیشتر شهرهای سبز – نه تنها زیست محیطی بلکه اقتصادی – اجتماعی است.

پروفسور ساساهارا توضیح می دهد: “مطالعه ما نشان می دهد که حداقل یک بار در هفته پیاده روی در یک جنگل یا فضای سبز می تواند به افراد کمک کند SOC قوی تری داشته باشند.”

“پیاده روی در جنگل / فضای سبز یک فعالیت ساده است که به تجهیزات و آموزش خاصی نیاز ندارد. می تواند عادت خوبی برای بهبود سلامت روان و مدیریت استرس باشد.”

پیاده روی در پارک می تواند به کاهش استرس ناشی از کار کمک کند

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *