نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

یک فرد معتاد به کار می تواند افسردگی ، خطر اضطراب را افزایش دهد newkerala.com # 8246

[ad_1]


مسکو ، 14 ژانویه: اگر شما یک فرد معتاد به کار هستید ، این فرصت را دارید که از نتایج منفی بهداشت روانی و جسمی مانند افسردگی ، اضطراب یا اختلالات خواب رنج ببرید.
این مطالعه که در مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی منتشر شده است ، نشان می دهد افراد در معرض خطر اعتیاد به کار دو برابر بیشتر از افراد در معرض خطر کم اعتیاد به کار دچار افسردگی می شوند.

کیفیت خواب برای کارگران در معرض خطر اعتیاد به کار کمتر از کارگران در معرض خطر کم اعتیاد به کار است. محققان گفتند ، همچنین زنان تقریباً دو برابر مردان معتاد به کار می شوند.

“ما دریافتیم که شرایط شغلی می تواند مهمترین عاملی باشد که می تواند خطر اعتیاد به کار را ایجاد کند. بنابراین این عامل باید توسط مدیر سازمان کنترل شود ، یا به عنوان مثال توسط کارکنان ، روانشناسان مورد بررسی قرار گیرد. “، مرتضی چهارابی ، محقق از مدرسه عالی اقتصاد در روسیه ، گفت:”

معتادان به کار افرادی هستند که معمولاً هفت ساعت یا بیشتر از دیگران در هفته کار می کنند.

برای مطالعه ، این تیم با هدف نشان دادن میزان وابستگی خطر اعتیاد به کار در درک کار (الزامات کار و کنترل کار) و سلامت روان در چهار دسته کار پیشنهاد شده توسط مدل کاراسک یا مدل کنترل پشتیبانی نشان داد. برای کار (JDCS).

مدل JDCS چهار محیط کار مختلف (چهار ربع) را در نظر می گیرد که در آن کارگران می توانند سطوح مختلفی از نیازهای کاری را تجربه کنند و کنترل کار منفعل ، کم کار ، فعال و پرتنش / کار را انجام دهند. کنترل کار درجه ای است که یک کارمند کنترل عملکرد خود را تجربه می کند.

محققان داده های 187 از 1580 کارگر (11.8٪) کارگران فرانسوی را که برای شرکت در یک مطالعه مقطعی توافق کردند ، جمع آوری کردند.

آنها همه شرکت کنندگان را بر اساس گروه های شغلی خود تقسیم کرده و رابطه بین خطر اعتیاد به کار و نتایج بهداشت روانی و جسمی را بررسی کردند.

نتایج نشان می دهد که تقاضای زیاد برای کار در حین کار به شدت با خطر اعتیاد به کار ارتباط دارد ، اما سطح کنترل کار همان نقش را ندارد.

شیوع خطر اعتیاد به کار برای کارگران فعال و دارای بار سنگین بیشتر از کارگران منفعل و کم فشار است.

یک فرد معتاد به کار می تواند افسردگی و خطر اضطراب را افزایش دهد

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *