نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

گفتگوهای آتش بس در افغانستان شکست خورده است

[ad_1]

taliban.jpg
جنگجویان طالبان

اسپوتنیک در 19 ژوئیه گزارش داد ، اطلاعات فوق توسط سخنگوی سرویس سیاسی طالبان در قطر ، محمد نعیم ، پس از دو روز گفتگو اعلام شد.

“برخی رسانه ها گزارش دادند كه اجلاس دو روزه بین افغانی در دوحه با آتش بس برای چند روز یا آزادی برخی از زندانیان موافقت كرد. این اطلاعات نادرست است چنین توافقی حاصل نشده است. “

پیش از این ، رسانه های عربی گزارش داده بودند كه شركت كنندگان در مذاكرات بین افغانی دوحه “در حال گفتگو درباره احتمال برقراری آتش بس كوتاه مدت” در روز قربانی ، كه از 20 ژوئیه آغاز می شود ، و آزادی 7000 جنگجوی طالب دستگیر شده است.

در دو روز دور جدید مذاکرات ، که از 17 ژوئیه آغاز شد ، دو طرف براساس یک بیانیه مشترک توافق کردند که فقط مذاکرات سطح بالا را ادامه دهند و برای ارتقاء روند صلح برای دستیابی به راه حلی مورد توافق تلاش کنند. مهمانی.

پیش از این ، در تاریخ 16 ژوئیه ، وزیر امور خارجه روسیه و گروه پنج کشور آسیای میانه (قزاقستان ، قرقیزستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، ازبکستان) نسبت به وضعیت فعلی افغانستان ابراز نگرانی کرده و طرفین درگیری را به جلو دعوت کردند. .

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد که در شرایط جدید ژئوپلیتیک ، باید به دنبال فرصت هایی برای تثبیت وضعیت نظامی-سیاسی و برقراری صلح در جمهوری اسلامی افغانستان (IRA) بود.

در همان روز ، سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه به وخامت اوضاع در افغانستان اشاره کرد. وی تأكید كرد كه با عقب نشینی ارتش آمریكا ، تروریسم ناپدید نشده است ، سازمانهای تروریستی مواضع خود را در آنجا تثبیت می كنند و تولید مواد مخدر به ركورد می رسد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *