نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

گزینه دلتا می تواند آستانه مصونیت گله را تا 90 push افزایش دهد

[ad_1]

ریچارد فرانکو ، استادیار دانشگاه آلاباما در بیرمنگام گفت: این تعداد بسیار بیشتر از تخمین های قبلی 60 تا 70 درصد است.

فرانکو گفت: “بدیهی است که این یک نوع ویروس بسیار خطرناک است ، بسیار خطرناکتر از گونه اولیه.”

bien-the-delta.jpg
گزینه دلتا تهدید می کند که تبدیل به یک ضد اپیدمی جهانی می شود

نوع دلتا (که با نام B.1.617.2 نیز شناخته می شود) نام گونه جدیدی از ویروس کرونا است که برای اولین بار در اکتبر گذشته در هند کشف شد. بر اساس داده های جدید ، نوع دلتا بسیار مسری است ، عمدتا به این دلیل که افراد آلوده یک بار ویروسی را در حفره بینی 1000 برابر بیشتر از افراد آلوده به سویه اصلی SARS-CoV-2 حمل می کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه / بلومبرگ ، اسناد داخلی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکا (CDC) نشان می دهد که نوع دلتا به آسانی مانند آبله مرغان گسترش می یابد و باعث بیماری شدیدتری می شود.

بر این اساس ، به طور متوسط ​​، هر فرد آلوده به نوع دلتا می تواند 8 تا 9 نفر را آلوده کند. در همین حال ، اولین گونه SARS-CoV به اندازه آنفولانزای معمولی مسری بود ، یک فرد معمولی ویروس را به حدود 2 نفر دیگر منتقل می کرد.

در همین حال ، ایمنی گله ، همچنین به عنوان ایمنی گله نیز شناخته می شود ، بر این اساس استوار است که درصد خاصی از مردم در برابر بیماری واکسینه شده یا پس از بهبودی از بیماری که به حفاظت از جمعیت کمک می کند ، مصونیت می گیرند. تعداد بیشتر و کاهش عفونت. این نیز راهی است که ما برای جلوگیری از شیوع بیماری هایی مانند فلج اطفال و سرخک استفاده کرده ایم.

ایمنی گله مهم است زیرا از افرادی که نمی توانند واکسینه شوند محافظت می کند ، مانند نوزادان و کودکان خردسال. همچنین از افرادی که پاسخ ایمنی به واکسن ندارند ، مانند افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ، محافظت می کند.

ایمنی گله زمانی به دست می آید که افراد کافی ایمن سازی شوند و / یا هنگامی که افراد کافی از بیماری بهبود می یابند و پاسخ ایمنی (یا ایمنی ذاتی) ایجاد می شود. نسبت جمعیتی که برای دستیابی به ایمنی گله نیاز به ایمن سازی دارند بستگی به این دارد که چگونه بیماری به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. معمولاً این درصد بین 70 تا 90 درصد جمعیت است.

با COVID-19 ، ما نمی توانیم به ایمنی طبیعی اعتماد کنیم زیرا: افراد بیشتری می توانند قبل از رسیدن به مصونیت در برابر گله آلوده شوند یا بمیرند. هرگونه تاخیر احتمال انواع جدید ویروس SARS-CoV-2 را افزایش می دهد ، که می تواند به سرعت گسترش یابد و همه گیر شود. مصونیت طبیعی ممکن است به اندازه کافی دوام نیاورد یا به اندازه کافی قوی باشد و افراد دوباره دچار عفونت شوند.

در پایان ژوئن 2021 ، مقامات بهداشتی چین اعلام کردند که برای ایجاد ایمنی گله به جای هدف اولیه 70 درصد ، ممکن است نیاز به واکسیناسیون 80-85 درصد از مردم داشته باشند.

شائو ییمینگ ، اپیدمیولوژیست چینی ، گفت که این افزایش به دلیل عواملی مانند انتقال ویروس و میزان محافظت از واکسن است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *