نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

کوهنوردان نپالی برای اولین بار در زمستان K2 را مقیاس می کنند newkerala.com # 10066

[ad_1]


کاتماندو ، 17 ژانویه: طبق گفته شرکتی که سازماندهی سفر کرده است ، کوهنوردان نپالی با تکان دادن K2 ، دومین قله بلند جهان ، برای اولین بار در فصل زمستان تاریخ خود را ثبت کرده اند. “ما این کار را انجام دادیم ، باور کنید که این کار را انجام دادیم – سفر به اوج هرگز قبلاً انجام نشده است.” شرکت Seven Summit Treks شنبه شب توییت کرد: “کوه وحشی کاراکروم در خطرناکترین فصل زمستان جمع شد. کوهنوردان نپالی سرانجام امروز بعدازظهر در ساعت 1700 به وقت محلی به قله کوه K2 (چغوری 8611 متر) رسیدند.” .

کرار حیدری ، دبیرکل باشگاه آلپاین پاکستان ، یک سازمان غیردولتی که برای ارتقا کوهنوردی و گردشگری ماجراجویی در پاکستان فعالیت می کند ، در گفتگو با خبرگزاری شینهوا گفت که تیم نپالی 10 نفره اولین تیمی است که به اجلاس 8611 رسیده است. متر در زمستان.

وی گفت: در مجموع 48 کوهنورد ، از جمله پنج زن ، برای شروع لشکرکشی در 29 دسامبر سال 2020 به اردوگاه پایه کوهستان رسیدند که پنج نفر از آنها زخمی شدند و بسیاری دیگر به دلیل شرایط جوی سخت در قله بازگشتند.

حیدری در مورد اینکه چرا این کوه تنها قله بزرگ است که در زمستان مقیاس بندی نمی شود ، گفت که این قله بلندترین قله در جهان از پنج قله بلند است و به طور متوسط ​​از هر چهار قدم یک نفر در راه قله حتی در تابستان می میرد. زمان که به طور مکرر مقیاس بندی می شود.

“این بلندترین نقطه کاراکورام است ، که بسیار شیب دار است و در زمستان درجه حرارت در اینجا به زیر منفی 50 درجه سانتیگراد می رسد. هوای بسیار سرد ، همراه با وزش باد 100-200 کیلومتر در ساعت ، آن را به چالش ترین اکسپدیشن در جهان برای کوهنوردان ، “گفت.

حیدری گفت که سال گذشته به دلیل محاصره جهانی Covid-19 فقط دو تا سه اعزام به پاکستان در طول سال انجام شد.

وی افزود: گردشگری ماجراجویی تا پایان سال گذشته دوباره آغاز می شود و انتظار می رود در سال جدید که با خبرهای خوب مقیاس K2 آغاز شد ، به حالت عادی برگردد.

K2 در مرز بین چین و پاکستان بین منطقه Gilgit-Baltistan در شمال پاکستان و شهر Dafdar در Taskorkorgan ، منطقه خودمختار تاجیکستان از سین کیانگ ، چین واقع شده است.

این بلندترین نقطه رشته کوه کاراکورام و بلندترین نقطه در پاکستان و سین کیانگ است.

کوهنوردان نپالی برای اولین بار در زمستان K2 را مقیاس بندی می کنند

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *