نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

کنگره ایالات متحده آقای بایدن را به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور تأیید کرد ، آقای ترامپ چه گفت؟

[ad_1]

پس از آنکه بعد از ظهر 7 ژانویه (به وقت ویتنام) با تظاهرات شدید در کاپیتول قطع شد ، سرانجام کنگره ایالات متحده روند شمارش آرا votes انتخاباتی را به اتمام رساند ، بنابراین برنده را تأیید کرد. در آخرین انتخابات ریاست جمهوری جو بایدن نامزد حزب دموکرات است.

نتایج انتخابات نشان داد که آقای بایدن از 270 رأی لازم برای انتخاب رئیس جدید کاخ سفید برای جایگزینی دونالد ترامپ در انتخابات بی سابقه در تاریخ آمریکا عبور کرد.

به ویژه ، مایک پنس معاون رئیس جمهور نتایج شمارش آرا را اعلام کرد که در آن جو بایدن 306 رأی انتخاباتی را به دست آورد ، در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی 232 رأی را به دست آورد.

بنابراین ، آقای جو بایدن و خانم کمالا هریس رئیس جمهور و معاون بعدی رئیس جمهور آمریکا می شوند.

trump.jpg
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی: در حالی که این پایان بزرگترین دوره اول تاریخ رئیس جمهور است ، اما این مبارزه ما را برای “آمریکا را دوباره بزرگ بسازید” آغاز می کند. . (منبع: گتی ایماژ)

پس از آنكه كنگره رسماً پیروزی جو بایدن را تأیید كرد ، پرزیدنت ترامپ گفت این تصمیم “نشان دهنده پایان شگفت انگیزترین دوره اول تاریخ رئیس جمهور است.”

“گرچه من کاملاً با نتایج انتخابات مخالفم ، اما در تاریخ 20 ژانویه دستور معکوس وجود دارد. من همیشه گفته ام که ما مبارزه را ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل شود که فقط آرای قانونی شمارش می شود. ترامپ گفت ، گرچه این پایان بزرگترین دوره اول تاریخ رئیس جمهور است ، اما همچنین آغاز مبارزه ما برای “بزرگ کردن آمریکا دوباره” است.

4 میراث استثنایی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا

اصلاح مالیات

بزرگترین موفقیت رئیس جمهور ترامپ شاید قانون اصلاح مالیات وی باشد. دموکرات ها هم قبل و هم پس از تصویب این قانون مخالفت کردند و گفتند این قانون به نفع ثروتمندان است. واقعیت ثابت کرده است که این گفته صحت ندارد.

محتوای اصلی این اصلاح مالیات کاهش مالیات بر درآمد شرکتها از 35٪ به 21٪ است. این بهانه بزرگی برای تجارت نیست ، فقط نرخ مالیات شرکت ها را به سطح اکثر کشورهای اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) کاهش می دهد. به عبارت دیگر ، این نرخ مالیات شرکت های بزرگ ایالات متحده را رقابتی می کند.

این تغییر ، ایالات متحده را به مکانی جذاب برای دفتر مرکزی شرکت ها یا بازسازی مقرها تبدیل کرد. این یکی از دلایلی است که برخی شرکت ها اعلام می کنند به آمریکا بازمی گردند.

در شرایط فعلی ، آقای بایدن در حال تلاش برای بازگشت شرکت های چند ملیتی به ایالات متحده است ، اما او همچنین می خواهد نرخ مالیات شرکت ها را به 28 درصد برساند. این از بازگشت تجارت جلوگیری می کند.

به گفته کارشناسان اقتصادی ، آقای بایدن باید نرخ مالیات فعلی را ترک کند. این به شروع اقتصاد ایالات متحده پس از همه گیری کمک می کند و بایدن را به موفقیت در یک اقتصاد پر رونق کمک می کند.

انتقال سفارت ایالات متحده به اورشلیم

بیل کلینتون بعنوان کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا اصرار داشت سفارت آمریکا را از تل آویو به قدس منتقل کند اما موفق به انجام این کار نشد. روسای جمهور سابق جورج دبلیو بوش و باراک اوباما نیز همین طور است ، اما این مسئله با رئیس جمهور دونالد ترامپ متفاوت است.

اگرچه بحث برانگیز بود ، علیرغم مقاومت فلسطین و تعدادی از کشورهای جهان ، سفارت آمریکا در اورشلیم رسماً در 14 ماه مه 2018 افتتاح شد. اگرچه این رویداد تأثیر بسزایی در روند صلح خاورمیانه داشته است ، اما همچنان از ویژگیهای اصلی ریاست جمهوری آقای ترامپ محسوب می شود.

به مدت 70 سال ، سیاست مشترک ایالات متحده خنثی کردن شکایات فلسطینیان بوده است. به نظر می رسد ایالات متحده با در نظر گرفتن “اسرائیل یک کشور مستقل و حق انتخاب پایتخت خود است” می خواهد رویکرد جدیدی را امتحان کند.

قرارداد ابراهیم

دولت ترامپ فرصتی را در خاورمیانه متحول می بیند و از آن استفاده می کند. ترامپ و مشاورانش که قادر به پیشرفت در درگیری های اسرائیل و فلسطین نبودند ، توجه خود را به بقیه مناطق معطوف کردند.

به گفته رئیس جمهور ترامپ ، امضای معاهدات ابراهیمی “روند تاریخ را تغییر می دهد” و “طلوع خاورمیانه جدید” را رقم می زند. ابتدا توافق در مورد عادی سازی روابط اسرائیل و امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و بحرین و سپس سلطه سودان و مراکش است که از این طریق از سرگیری روابط با اسرائیل را اعلام می کنند. یا دیگری پیش بینی می شود که لیست طرفین معاهده ابراهیمی در آینده همچنان گسترش یابد.

نمی توان انکار کرد که پیمان ابراهیمی یکی از میراث برجسته در سیاست خارجی رئیس جمهور ترامپ است.

چین را یک رقیب بزرگ بدانید

در سال 2022 ، ایالات متحده و چین پنجاهمین سالگرد سفر هنری كیسینجر ، مشاور سابق امنیت ملی آمریكا به چین را جشن می گیرند ، كه روابط بین دو كشور را گشود. در آن زمان ، چین می خواست برای تقویت اقتصاد فقیر خود ، درهای ایالات متحده را باز کند.

اما امروز چین کاملاً متفاوت است ، خصوصاً از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور چین شی جین پینگ در سال 2013. با رشد فزاینده رشد چین ، ترامپ چین را رقیب اصلی آمریکا می داند. در نتیجه ، رقابت تجاری بین ایالات متحده و چین در زمان رئیس جمهور ترامپ به طور فزاینده ای شدیدتر شده است.

در این مرحله ، آینده روابط ایالات متحده و چین تحت دولت بایدن ناشناخته مانده است. با این حال روشن است که آقای بایدن در شرایط جدید به راحتی قادر به پذیرفتن عامل چین نخواهد بود ، زیرا چین اکنون بسیار متفاوت از زمانی است که بایدن معاون رئیس جمهور سابق دولت باراک اوباما بود.

در مورد شورش های کاپیتول هیل ، طبق گفته پلیس واشنگتن ، چهار نفر کشته و 52 نفر دستگیر شدند.

در همین حال ، شهردار موریل بوئرس از تمدید 15 ساعت حصر رفت و آمد که از ساعت 18:00 در 6 ژانویه به 15:00 در 21 ژانویه ، روز بعد از انتخاب رسمی رئیس جمهور جو بایدن آغاز شد ، خبر داد. منصب شد

همچنین طبق این دستور ، معاون شهردار واشنگتن کوین دوناهو مجاز است اقدامات “لازم یا مناسب برای محافظت از مردم و املاک در پایتخت را از مشکلات ناشی از شرایط اضطراری” انجام دهد. خارج از “.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *