نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

کشف اولین مورد آنفلوانزای مرغی انسان H10N3 در جهان

[ad_1]

خبرگزاری فرانسه در تاریخ 1 ژوئن گزارش داد که پرونده مربوط به یک مرد 41 ساله است که در استان جیانگ سو زندگی می کند.

طبق اطلاعات اپیدمیولوژیکی این مورد ، در 23 آوریل بیمار تب کرد و علائم دیگری را نشان داد. در تاریخ 28 آوریل ، بیمار به دلیل بیماری جدی به بیمارستان محلی منتقل شد.

cum-h10n3.jpg
چین از اولین مورد آنفولانزای مرغی H10N3 در جهان رونمایی کرد. تصویر

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین کل ژنوم نمونه ای را که از یک بیمار در ژیانگسو در 28 مه از بیمار گرفته شد توالی یابی کردند و نتیجه آن برای ویروس H10N3 مثبت بود.

کمیسیون بهداشت دولت در بیانیه ای اعلام کرد ، تجزیه و تحلیل کامل ژنوم ویروس نشان داده است که این ویروس منشأ پرندگان است و توانایی آلودگی “م infثر” انسان را ندارد.

همه کسانی که از نزدیک با بیمار در تماس بوده اند تحت نظارت پزشکی هستند ، تاکنون هیچ تظاهرات غیرمعمولی مشاهده نشده است. در حال حاضر وضعیت بیمار ثابت ارزیابی می شود و به طور کلی می تواند مرخص شود.

لازم به ذکر است که تاکنون هیچ آلودگی انسان به انسان با H10N3 در سراسر جهان گزارش نشده است ، به نظر می رسد این ویروس بیماری زایی کمی برای طیور دارد. به گفته کارشناسان ، این “انتقال تصادفی ویروس از طیور به انسان” است ، و “خطر شیوع بسیار کم است”.

متخصصان توصیه می کنند ضمن رعایت ایمنی و بهداشت مواد غذایی و رعایت نکات احتیاطی ، از تماس با طیور تلف شده از بیماری خودداری کنند و همچنین در صورت امکان از تماس با پرندگان زنده و پرندگان خودداری کنند. قانون دفاع

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *