نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

کره 2 مورد اول دلتا پلاس را ثبت کرد

[ad_1]

طبق گزارش KDCA ، این اولین بار است که کشور ظاهر نوع دلتا پلاس را ثبت می کند ، که زیر خطی از نوع دلتا محسوب می شود ، که اولین بار در هند کشف شد.

بر اساس گزارش KDCA ، یکی از دو مورد عفونت با نوع دلتا پلاس ، مردی بالای 40 سال است که هرگز خارج از کشور نبوده است.

han-quoc-deltaplus.jpg
کره شمالی و دیپلمات های هندی هنگام ورود به فرودگاه بین المللی اینچئون ، در غرب سئول ، در 13 ژوئیه 2021 ، در بحبوحه شیوع بیماری کووید 19 در روز چهارشنبه ، توسط مقامات قرنطینه هدایت شدند.

لازم به یادآوری است که ویروس SARS-CoV-2 ویروس B.1.617 در هند در 5 اکتبر 2020 در ایالت ماهاراشترا کشف شد که اکنون در بسیاری از کشورها وجود دارد. قبلاً ، سه زیر گونه سویه B.1.617 ، شامل B.1.617.1 ، B.1.617.2 (دلتا) و B.1.617.3 پیدا شد.

پزشکان هندی گفتند نوع جدید Delta plus دارای جهش K417N در پروتئین Spike است ، سمی که می تواند فعالیت سرم و آنتی بادی را در افرادی که قبلاً آن را دارند کاهش دهد. بیماری یا واکسینه شده در برابر COVID-19. همانطور که پزشکان هندی اشاره کردند ، این سویه برای اولین بار در مارس امسال در اروپا کشف شد.

انجمن هند ژنومیک ویروس کرونا (INSACOG) گزارش می دهد که سویه دلتا پلاس در حال حاضر “نگرانی” است و دارای ویژگی های زیر است: “افزایش نفوذپذیری ، اتصال قوی تر به گیرنده های سلول های ریه ، احتمالا کاهش پاسخ به آنتی بادی های مونوکلونال”. بیانیه وزارت بهداشت هند در ژوئن 2021.

به این ترتیب ، یک گونه جدید از ویروس (دلتا پلاس) هنگامی که شواهدی وجود داشته باشد که نشان می دهد این ویروس نسبت به گونه اولیه مسری تر است ، باعث بیماری های شدیدتر می شود و احتمال ایجاد بیماری بیشتر است ، “نوع نگرانی” نامیده می شود. تا کنون ، کره جنوبی 6،016 مورد از 4 نوع اصلی ویروس SARS-CoV2 را ثبت کرده است که از این تعداد 2983 مورد از انواع بسیار مسری دلتا است.

در مورد وضعیت همه گیر در کره ، در 3 اوت ، KDCA 1،202 مورد جدید COVID-19 را در این کشور ثبت کرد ، از جمله 1،152 مورد انتقال مبتنی بر جامعه ، و تعداد کل مبتلایان را به 201،203 بیمار رساند.

در همان روز ، کره جنوبی 5 کشته دیگر بر اثر کووید -19 داشت که تعداد کشته ها را به 2،104 نفر و میزان مرگ و میر 1.04 درصد رساند. تعداد بیماران در وضعیت بحرانی 331 نفر است که نسبت به 1 اوت 5 مورد افزایش یافته است.

مقامات کره جنوبی هشدار می دهند که بعید است موج چهارم عفونت ها به دلیل افزایش تعداد افرادی که برای تعطیلات تابستانی سفر می کنند و نوع مسری دلتا ، “به زودی” کنترل شود. همچنین مبارزه کره با کووید -19 را پیچیده می کند.

در همین حال ، دولت کره با اجرای سطح 3 در سایر استانها و شهرهای سراسر کشور ، که تا پایان 8 آگوست ادامه دارد ، بالاترین سطح اندازه گیری فاصله اجتماعی (سطح 4) را در کلان شهر سئول و مناطق اطراف آن اعمال می کند.

فاصله اجتماعی از سطح 4 شامل ممنوعیت تجمع بیش از 2 نفر بعد از ساعت 6 بعد از ظهر و رستوران هایی است که فقط در محل تا ساعت 10 شب هر روز خدمات رسانی می کنند. مناطق بازی در فضای باز محدود به تعداد افرادی است که به طور کامل وارد می شوند یا بسته می شوند. KDCA در حال بررسی اقدامات سختگیرانه تری است اگر تعداد عفونت های جدید روزانه با COVID-19 در روزهای آینده افزایش یابد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *