نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

کره جنوبی 105 مورد اشتباه در واکسیناسیون علیه COVID-19 را تأیید کرده است

[ad_1]

به طور خاص ، از 105 خطا تا 90 مورد (نشان دهنده 7/85 درصد) مربوط به واکسیناسیون نادرست بود. KDCA به نقل از یونهاپ گفت: بیشتر آنها موارد واکسیناسیون علیه AstraZeneca در افراد زیر 30 سال است.

پیش از این ، مقامات بهداشتی کره تصمیم گرفتند واکسن AstraZeneca را به افراد زیر 30 سال به دلیل عوارض جانبی لخته شدن خون ، که در 12 آوریل 2021 اعمال می شود ، ندهند.

han-quoc-tiem-vaccine-ngua-covid19.jpg
کادر پزشکی در مرکز واکسیناسیون سئول به مردم واکسن ضد COVID-19 می دهند

KDCA اظهار داشت که این 10 خطا مربوط به فواصل زمانی نادرست بین دو دوز ، یعنی تزریق دوز دوم زودتر از زمان توصیه شده است. در طول اندازه گیری ، 5 خطای باقی مانده مربوط به تزریق دوز اشتباه واکسن COVID-19 بود.

هر پنج مورد دوز غلط توسط یک مرکز بهداشتی در شهرستان بوآن ، استان جئولای شمالی گزارش شد ، جایی که کادر پزشکی دو بار توصیه شده از واکسن ژانسن را تجویز کردند.

مقامات بهداشتی کره جنوبی گفتند که از 5 نفری که دوز واکسن COVID-19 را به اشتباه دریافت کرده اند ، یک نفر تب شدید داشته و بقیه سالم بوده اند.

یونهاپ افزود كه داده های KDCA شامل مواردی نیست كه از دوز كمتر از حد مجاز واكسن استفاده می كند.

با این حال ، یک مرکز درمانی در منطقه نامدونگ ، اینچئون سیتی گزارش داد که حدود 40 نفر فقط نیمی از دوز واکسن AstraZeneca را دریافت کردند. دولت محلی در حال بررسی تعداد دقیق آن است.

از زمانی که کره جنوبی برنامه واکسیناسیون COVID-19 خود را از 26 فوریه آغاز کرد ، در مجموع 11.83 میلیون نفر اولین دوز واکسن COVID-19 را دریافت کرده اند که 23٪ از 51.2 میلیون نفر در کشور را نشان می دهد. در مجموع 3 میلیون نفر ، یا 5.9٪ از جمعیت ، به طور کامل واکسینه شده اند. کره جنوبی در حال حاضر از واکسن های AstraZeneca ، Pfizer و Johnson & Johnson استفاده می کند.

یونهاپ همچنین گفت که موارد نادر خطایی وجود دارد که در طول برنامه واکسیناسیون COVID-19 برای کره ای ها رخ داده است. معمولاً حادثه ای در یک بیمارستان نظامی در داگو رخ می داد که به شش سرباز سالین مقدار کمی واکسن فایزر مانده در لوله تزریق کردند.

از آنجا که بیمارستان نتوانست شش نفری را که به اشتباه این واکسن را تزریق کرده اند شناسایی کند ، ارتش پیشنهاد داد که 21 سرباز را دوباره واکسینه کند.

یونهاپ گفت ، به دنبال چنین اشتباهاتی ، KDCA به تجهیزات پزشکی نیاز دارد تا با دقت بیشتری برخورد کند و تحریم هایی را برای بیمارستان هایی که مطابق با دستورالعمل ها نیستند در نظر می گیرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *