نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ژاپن موضع اصیل آسه آن را در مورد دریای شرقی تأیید می کند

[ad_1]

در تاریخ 27 مه ، معاون وزیر امور خارجه نگوین کووک دونگ ، رئیس ASEAN SOM ویتنام و معاون وزیر خارجه ژاپن موری تاکو ریاست مشترک سی و ششمین اجلاس ASEAN – ژاپن ، پنجمین نشست سالانه انجمن ملل جنوب شرقی آسیا را بر عهده گرفت. رهبران آسیا ، در قالب آنلاین ، با حضور مقامات ارشد (SOM) کشورهای آسه آن و معاون دبیرکل آسه آن.

آسه آن و ژاپن در واکنش به اپیدمی COVID-19 به هماهنگی نزدیک ادامه می دهند

در جریان این مجمع ، موری تاكئو ، معاون وزیر خارجه ژاپن مجدداً تأكید كرد كه ژاپن به مشاركت راهبردی با آسه آن اهمیت می دهد ، از نقش اصلی آسه آن در ساختار منطقه ای و چشم انداز آسه آن در اقیانوس هند حمایت می كند. – اقیانوس آرام (AOIP) با ASEAN برای اجرای بیانیه مشترک همکاری بین AOIP هماهنگ می شود و به دنبال ادامه همکاری جامع با ASEAN در هر چهار ستون مشارکت برای صلح و ثبات ، مشارکت برای صلح و ثبات است. برای سعادت ، یک شریک برای کیفیت زندگی و یک قلب برای یک شریک قلب.

die-dan-asean-nhat-ban.jpg
معاون وزیر خارجه ژاپن موری تاكئو. عکس: وزارت امور خارجه

معاون وزیر موری تاكئو اعلام كرد كه ژاپن قصد دارد اجلاس ویژه آسه آن و ژاپن را در سال 2023 به مناسبت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط گفتگو بین دو كشور در ژاپن برگزار كند.

ژاپن بر حمایت مستمر خود از کشورهای آ.س.آی.ان برای بهبود ظرفیت پاسخ بیماری و هماهنگی برای تأمین و توزیع واکسن یکنواخت ، کارآمد و با کیفیت بالا به کشورهای منطقه و جهان تأکید کرد.

در پاسخ ، ASEAN از کمک 1 میلیون دلاری ژاپن به صندوق پاسخگویی ASEAN COVID-19 و 50 میلیون دلار برای کمک به ASEAN برای ایجاد مرکز بهداشت اضطراری بهداشت عمومی و واکنش سریع اپیدمی (ACPHEED) قدردانی کرد و از ژاپن خواست تا در تأسیس منطقه ای به ASEAN کمک کند. ذخیره تجهیزات پزشکی و اجرای طرح جامع بهبودی.

کشورهای ASEAN و ژاپن توافق کرده اند که در جهت حفظ و تقویت انگیزه مثبت برای همکاری و هماهنگی موثر ، هماهنگی نزدیکی را برای پاسخ به COVID-19 برای غلبه بر تأثیرات منفی بیماری ادامه دهند. طرح اصلاح و اجرای اعلامیه چشم انداز برای دوره 2018-2022 به تدریج با پایداری ترمیم می شود. ژاپن بر لزوم تمرکز در آینده بر تقویت تجارت و مبادلات سرمایه گذاری ، حفظ ارتباطات زنجیره تأمین ، مبارزه با جرایم فراملیتی ، حفاظت از محیط زیست و مبارزه با زباله های دریایی تأکید کرد.

ژاپن از موضع اصیل آسه آن در مورد دریای شرقی حمایت می کند

همچنین در این مجمع ، در مورد اوضاع بین المللی و منطقه ای ، طرفین توافق کردند که برای کمک به تأمین صلح ، امنیت و ثبات در منطقه ، از جمله امنیت و امنیت دریایی ، از نزدیک هماهنگ شوند. دریای شرقی ، حلقه نجات جهان ، به ویژه در شرایط دشوار کنونی ، خطرات بالقوه بی ثباتی و حوادث پیچیده و نگران کننده ای را در بر دارد.

ژاپن مجدداً بر حمایت خود از موضع اصیل آسه آن در مورد دریای شرقی تأکید می کند و از نقش آسه آن در ارتقا cooperation همکاری ، گفتگو ، اعتماد سازی در منطقه و اطمینان از اجرای کامل و مثر این سیاست استقبال می کند. در نتیجه بیانیه رفتار کشورهای دریای شرقی (DOC) ، تدوین یک قانون رفتار موثر و کارآمد دریای شرقی (COC) مطابق با قوانین بین المللی و کنوانسیون حقوق دریای سازمان ملل متحد. UNCLOS) 1982

ژاپن از نتیجه نشست رهبران آسه آن در 24 آوریل 2021 استقبال و حمایت خود را از نقش آسه آن در ارتقا dialogue گفتگو و آشتی و کمک به میانمار در یافتن راه حل هایی برای ایجاد ثبات در وضعیت تأیید کرد.

معاون وزیر نگوین کواک دونگ در نقش خود به عنوان رئیس مجمع بر اهمیت مشارکت استراتژیک بین آسه آن و ژاپن برای صلح ، امنیت و توسعه مرفه در منطقه تأکید کرد. دو طرف باید در تلاشهای خود برای پاسخگویی به اپیدمی و بهبود بهبود پایدار ، به هماهنگی نزدیك ادامه دهند.

dien-dan-asean-nhat-ban3.jpg
معاون وزیر امور خارجه نگوین کوک دونگ ، رئیس ASEAN SOM ویتنام

نگوین کواک دونگ ، معاون وزیر ، با تقسیم دیدگاه ها در مورد تقویت همکاری اقتصادی بین دو کشور ، تأکید کرد که آسه آن و ژاپن برای غلبه بر مشکلات نیاز به تقویت هماهنگی برای حفظ مبادلات تجاری و سرمایه گذاری و اتصال زنجیره تامین دارند. و او امیدوار است که ژاپن به پشتیبانی فعالانه خود از تلاش برای کاهش اختلافات توسعه ، ارتقا development توسعه عادلانه و پایدار در جامعه آسه آن ادامه دهد و توسعه مناطق مختلف ، از جمله مکونگ ، را به روند کلی توسعه ASEAN پیوند دهد.

نگوین کواک دونگ معاون وزیر با تقسیم تلاش های آسه آن و ژاپن در پاسخ به چالش های ثبات و توسعه در منطقه ، پیشنهاد کرد که دو کشور هماهنگی را برای تأمین صلح و امنیت و پیشرفت در منطقه از طریق مکانیزم های تحت نظارت آسه آن تقویت کنند. در مورد قوانین ، حمایت از حقوق بین الملل و حل و فصل اختلافات به طور دوستانه.

معاون وزیر همچنین موضع اصلی آسه آن را در مورد دریای شرقی تأیید کرد و برای ژاپن آرزو کرد که از تلاش های آسه آن برای ساخت دریای شرقی در دریایی از صلح ، دوستی و همکاری و همچنین نقش آن در توسعه دریای شرقی توسط آسه آن در حمایت از میانمار.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *