نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

چین تولد فرزند سوم را مجاز می داند

[ad_1]

شینهوا به نقل از بیانیه ای که پس از جلسه دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین به ریاست شی جین پینگ رئیس جمهور صادر شد ، مبنی بر اینکه اجازه دادن به سه کودک “به بهبود ساختار جمعیت کمک می کند”. تعداد چین و اجرای استراتژی ملی برای پاسخ مثبت به پیر شدن جمعیت ، حفظ برتری انسانی ملی است.

Trung-quoc-cho-phep-born-child-Prandaj-3.jpg
خانواده ای چینی با یک فرزند کوچک. تصویر

در اواخر دهه 1970 ، چین سیاست “یک خانواده ، یک فرزند” را برای کنترل رشد جمعیت وضع کرد. به طور خاص ، خانواده ها در شهر می توانند فقط یک فرزند داشته باشند ، در حالی که خانواده های روستا می توانند فرزند دوم داشته باشند اگر فرزند اول دختر باشد. به تدریج ، این سیاست منجر به مشکلات جمعیتی مانند عدم تعادل جنسیتی و پیر شدن جمعیت شد.

در سال 2013 ، مقامات سیاست های رفع مشکلات را آسان کردند. اگر حداقل یکی از آنها تنها فرزند خانواده باشد ، زوجین می توانند فرزند دوم داشته باشند. در حال حاضر ، همه خانواده ها در چین می توانند فرزند دوم داشته باشند.

با وجود تلاش های دولت برای ارتقا promote فرزندآوری ، تولدهای سالانه در چین همچنان پایین می روند و در سرشماری منتشر شده در اوایل ماه جاری کمترین میزان را به ثبت می رسانند.

در 11 مه ، اداره ملی آمار چین گزارش سرشماری این کشور (تقریباً هر 10 سال) را منتشر کرد که نشان می دهد 2020 چهارمین سال متوالی خواهد بود که تعداد زایمان های اضافی در چین کاهش یافته است. تعداد نوزادان متولد شده در سال 2020 به 12 میلیون نفر کاهش یافته است که کمتر از 14.65 میلیون نوزاد در سال 2019 است.

علاوه بر این ، میزان باروری کلی زنان چینی در سنین باروری در سال 2020 به 1.3 کودک در هر فرد کاهش می یابد (مشابه کشورهای در حال پیری مانند ایتالیا و ژاپن) ، بسیار پایین تر از 2.1 کودک / فرد – سطح مورد نیاز برای حفظ ثبات جمعیت .

بنابراین ، با اجازه دادن به خانواده ها برای داشتن یک فرزند سوم ، دولت چین همچنین اقدامات حمایتی را پیشنهاد می کند اگر چنین پیشنهادهایی شامل افزایش سن بازنشستگی ، با تمرکز بر فعالیت های آموزشی در مورد ارزش ازدواج و خانواده ها برای جوانان باشد. مراقبت از کودک ، مرخصی زایمان و مرخصی زایمان نیز بهبود می یابد.

“سیاست های باروری بیشتر بهبود می یابد. سیاست حمایت از زوجین برای داشتن سه فرزند با اقدامات حمایتی صادر می شود. این ساختار جمعیت چین را بهبود می بخشد.” اخطار اضافی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *