نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

چین تصمیم ایالات متحده برای لغو محدودیت های دیپلمات های بازدید از تایوان را محکوم کرد ، قول داد که تلافی کند newkerala.com

[ad_1]


پکن [China]11 ژانویه: چین روز دوشنبه تصمیم ایالات متحده را برای لغو محدودیت های بازدید مقامات آمریکایی از تایوان به شدت محكوم كرد و گفت پكن با قاطعیت با هرگونه تلاش برای خرابكاری در منافع خود مبارزه خواهد كرد. “چین این اقدام ایالات متحده را رد و محكوم می كند. فقط یك چین در جهان وجود دارد. جمهوری خلق چین تنها دولت قانونی است كه نمایندگی كل چین را به عهده دارد. تایوان بخشی جدایی ناپذیر از سرزمین چین است. این واقعیتی است كه توسط جامعه بین المللی به رسمیت شناخته شده و هنجار اساسی روابط بین المللی است. “ژائو لیجیانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک جلسه توجیهی گفت.

مایکل پمپئو ، وزیر امور خارجه ایالات متحده روز شنبه در بیانیه ای گفت که آژانس های اجرایی باید تمام “دستورالعمل های تماس” را برای روابط با تایوان که قبلا توسط وزارت امور خارجه تحت اختیارات تفویض شده به وزیر امور خارجه “لغو و لغو” صادر شده ، در نظر بگیرند. و نامعتبر است. “

در بیانیه ای ، پمپئو گفت كه دولت آمریكا در تلاش است اقدامات خود را برای محدود كردن تماس با تایوان “در تلاش برای آرام كردن رژیم كمونیستی در پكن” انجام دهد.

پکن مدعی حاکمیت کامل بر تایوان است ، دموکراسی نزدیک به 24 میلیون نفر واقع در سواحل جنوب شرقی سرزمین اصلی چین ، علیرغم این واقعیت که بیش از هفت دهه به طور جداگانه بر دو کشور حکومت شده است.

از طرف دیگر ، تایپه با افزایش روابط استراتژیک با دموکراسی ها ، از جمله ایالات متحده ، که پکن بارها با آن مخالفت کرده است ، با تجاوز چین مخالفت کرد.

ژائو با تعریف تایوان به عنوان مهمترین و حساس ترین مسئله در قلب روابط چین و آمریکا ، از ایالات متحده خواست تا به اصل یک چین و سه بیانیه مشترک چین و آمریکا پایبند بماند و روابط و روابط نظامی خود را با تایوان متوقف کند.

وی افزود: “ما به پمپئو و هوادارانش توصیه می کنیم روند تاریخی را تشخیص دهند ، دستکاری در مشکلات مربوط به تایوان را متوقف کنند ، اقدامات گذشته نگر را متوقف کنند و راه اشتباه و خطرناک را متوقف کنند ، در غیر اینصورت به سختی توسط تاریخ مجازات می شوند”. .

چین تصمیم ایالات متحده برای لغو محدودیت های دیپلمات های بازدید از تایوان را محکوم کرد ، وعده داد “عقب بزن”

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *