نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

چگونه آلودگی هوا می تواند خطر CVD را افزایش دهد newkerala.com # 22375

[ad_1]

تحقیقات نشان می دهد که ذرات کوچک آلودگی هوا – که ذرات ریز گرد و غبار نامیده می شوند – می توانند تعدادی از اثرات سلامتی را داشته باشند و قرار گرفتن در معرض سطوح بالا یک عامل خطر شناخته شده برای بیماری های قلبی عروقی است.

محقق شادی ابوهاشم از بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) در ایالات متحده گفت: “مسیر ارتباط قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا به حوادث قلبی عروقی از طریق فعالیت بیشتر مغز استخوان و التهاب شریانی نشان دهنده 29٪ از ارتباط بین آلودگی هوا و بیماری های قلبی عروقی است.” . .

ابوهاشم افزود: “این یافته ها قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا را به عنوان یک عامل خطر ناکافی برای بیماری های قلبی عروقی نشان می دهد و اهداف درمانی فراتر از کاهش آلودگی را برای کاهش تأثیر قلب و عروق در معرض آلودگی هوا نشان می دهد.”

برای این مطالعه که در مجله قلب اروپا منتشر شد ، محققان شامل 503 بیمار بدون بیماری قلبی عروقی یا سرطان بودند که به دلایل مختلف پزشکی تحت آزمایشات تصویربرداری در MGH قرار گرفتند.

محققان میانگین سالانه ذرات ریز گرد و غبار شرکت کنندگان را با استفاده از نزدیکترین مانیتورهای مربوط به آدرس محل سکونت هر شرکت کننده محاسبه کردند.

برای میانگین پیگیری 4.1 سال ، 40 فرد حوادث قلبی عروقی عمده ای مانند حمله قلبی و مغزی را تجربه کردند که بیشترین خطر در شرکت کنندگان با ذرات ریز گرد و غبار در آدرس منزل مشاهده شد.

محققان گفتند که خطر آنها حتی پس از در نظر گرفتن عوامل خطر قلبی عروقی ، عوامل اقتصادی اجتماعی و سایر عوامل اصلی گیج کننده افزایش می یابد.

آزمایشات تصویربرداری برای ارزیابی وضعیت اندام ها و بافت های داخلی نشان می دهد که این شرکت کنندگان همچنین فعالیت مغز استخوان بالاتری دارند که نشان دهنده افزایش تولید سلول های التهابی (فرآیندی به نام لکوپوئیز) و افزایش التهاب عروق است.

تجزیه و تحلیل های اضافی نشان می دهد که لکوپوز در پاسخ به قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا محرکی است که باعث التهاب شریانی می شود. (IANS / 7 ساعت پیش)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *