نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

چای سبز ، قهوه ممکن است خطر CVD را برای بازماندگان سکته مغزی کاهش دهد newkerala.com # 21795

[ad_1]

این مطالعه که در مجله Stroke منتشر شده است همچنین نشان داد که مصرف روزانه قهوه با کاهش خطر مرگ پس از حمله قلبی به بازماندگان حمله قلبی کمک می کند و می تواند از حمله قلبی یا سکته در افراد سالم جلوگیری کند.

محقق هیرویاسو ایسو ، استاد دانشگاه اوزاکا ، گفت: “با توجه به پیر شدن سریع جمعیت و نیاز به بهبود امید به زندگی پس از این حوادث قلبی عروقی ، نیاز شدیدی به شواهد علمی در مورد سبک زندگی بازماندگان سکته مغزی و حمله قلبی وجود دارد.” در سوئیت ، ژاپن. .

برای این مطالعه ، محققان داده های بیش از 46000 شرکت کننده (40 تا 79 سال را که 60 درصد آنها زن بودند) تجزیه و تحلیل کردند.

شرکت کنندگان سپس به سه گروه تقسیم شدند – سابقه سکته مغزی. سابقه سکته قلبی (MI) ؛ و بدون سابقه سکته مغزی یا MI. این تیم سپس میزان و دفعات مصرف چای سبز و قهوه را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

در مقایسه با شرکت کنندگانی که بندرت چای سبز می نوشیدند ، بازماندگان سکته مغزی که حداقل هفت فنجان چای سبز در روز مصرف می کردند ، خطر مرگ و میر ناشی از تمام علل را تقریباً 62٪ کاهش می دهند.

بازماندگان حمله قلبی که یک فنجان قهوه در روز می نوشند ، تقریباً 22٪ خطر کلی مرگ را در مقایسه با کسانی که به طور منظم قهوه نمی نوشند کاهش می دهد.

در افرادی که سابقه سکته مغزی یا قلبی ندارند و در هفته یک یا چند فنجان قهوه مصرف می کنند ، تقریباً 14٪ خطر مرگ و میر ناشی از تمام علل نسبت به افرادی که قهوه نمی نوشند ، کمتر است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *