نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

پوتین و علی اف درباره کنترل آتش بس در قره باغ کوهستانی گفتگو کردند newkerala.com # 18684

[ad_1]


مسکو ، 31 ژانویه: کرملین گفت ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه و الهام علی اف ، همتای آذربایجانی وی ، در مورد تلاش های مداوم برای ایجاد آتش بس در منطقه قره باغ قره باغ که اخیراً آزاد شده است ، گفتگو کردند. به گزارش خبرگزاری شینهوا ، کرملین به نقل از کرملین طی یک تماس تلفنی روز شنبه ، روسای جمهور از راه اندازی مرکز مشترک روسیه و ترکیه “برای نظارت بر آتش بس و همه فعالیت های نظامی در منطقه درگیری” استقبال کردند.

پوتین و علی اف ابراز امیدواری کردند که تلاش های مرکز بتواند به ثبات بیشتر اوضاع در اطراف قره باغ و رعایت مناسب توافق نامه توافق شده توسط دو رئیس جمهور و نخست وزیر ارمنستان در نوامبر 2020 کمک کند.

کرملین در بیانیه ای گفت: “دو رهبر همچنین در مورد برخی از موارد همکاری دوجانبه روسیه و آذربایجان گفتگو کردند.”

مرکز نظارت مشترک ترکیه و روسیه روز شنبه افتتاح شد.

به گفته هولوسی آکار وزیر دفاع ترکیه ، یک ژنرال از آنکارا و 38 سرباز به عنوان بخشی از تلاش “نظارت و بازرسی” آتش بس در مرکز کار خواهند کرد.

در نوامبر سال 2020 ، پارلمان ترکیه به عنوان بخشی از توافق نامه بین آنکارا و مسکو ، پیشنهاد استقرار نیروها به مدت یک سال در قره باغ را تصویب کرد.

پیش از این ، علی اف اعلام کرده بود که مرکز مشترک ترکیه و روسیه در آغدم ، محله ای در قره باغ ، به عنوان شرط آتش بس در 20 نوامبر سال 2020 به ارتش آذربایجان تحویل داده خواهد شد.

در تاریخ 10 نوامبر سال 2020 ، ارمنستان و آذربایجان درگیری 44 روزه در منطقه را پایان دادند ، که به گفته دو کشور به آتش بس با واسطه روسیه رسیده بود.

سه رژیم آتش بس قبلی – دو رژیم با واسطه روسیه (10 ، 17 اکتبر 2020) و دیگری ایالات متحده (26 اکتبر 2020) – پس از مبادله اتهامات و حملات توسط ارمنستان و آذربایجان ، فروپاشید.

دور جدیدی از درگیری های مسلحانه در تاریخ 27 سپتامبر سال 2020 ، در امتداد خط تماس منطقه مورد مناقشه قره باغ ، که بین المللی به عنوان بخشی از آذربایجان شناخته شده است ، اما بیشتر توسط جمهوری آرتروش اداره می شود ، یک کشور مستقل عملا با ارمنی اکثریت قومی

ارمنستان و آذربایجان در سالهای 1988-94 جنگی را برای منطقه آغاز کردند و سرانجام آتش بس اعلام کردند.

با این حال ، توافقی حاصل نشد.

پوتین و علی اف درباره کنترل آتش بس در قره باغ کوهستانی گفتگو کردند

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *