نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

پنس از برکناری ترامپ بدون توبه امتناع می ورزد ، استیضاح را شروع می کند newkerala.com # 7592

[ad_1]

نیویورک ، 13 ژانویه: صحنه ای برای استیضاح دوم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از عدم پذیرش مایک پنس معاون رئیس جمهور از تصدی ریاست جمهوری ، حذف آن به عنوان یک کودتای مجازات شده توسط قانون اساسی ، و مجلس نمایندگان با تصویب قطعنامه ای خواستار اقدام شد. پنس که روز سه شنبه با ترامپ ملاقات کرد ، به نانسی پلوسی سخنگوی خود نوشت که با توجه به اخطار 24 ساعته وی مبنی بر رعایت یا استیضاح ترامپ ، درخواست وی برای برکناری ترامپ را نمی پذیرد.

انتظار می رود کاخ روز چهارشنبه ترامپ را استیضاح کند ، زیرا بعید به نظر می رسد پنس و کابینه به قطعنامه آن پایبند باشند و توافق می کنند که بر اساس بیست و پنجمین متمم قانون اساسی که به وی و اکثریت آراizes اجازه حذف ترامپ از کاخ سفید را می دهد ، اقدام کنند. وی را “ناتوان در انجام اختیارات و وظایف دفتر خود” معرفی کند.

در همین حال ، ترامپ از حمله به طرفداران خود در كاپیتول پشیمان نشد ، كه وی را به تحریک متهم كردند و به خبرنگاران گفت: “این استیضاح باعث خشم بسیاری می شود و شما این كار را می كنید و این واقعاً كار وحشتناكی است كه آنها انجام می دهند. “

پروژه استیضاح ترامپ تنها اتهام “تحریک خشونت علیه دولت ایالات متحده” به دلیل نقش او در حمله به کاپیتول توسط طرفداران خود ، که بر امنیت غلبه کردند و به سنا نفوذ کردند ، جایی که پنس باید از آنجا اسکورت شود و در دفتر Pelosi.

ترامپ ، قبل از اینکه از آنها بخواهد به کنگره بروند ، به طرفداران خود گفت “ما می جنگیم ، جهنم می جنگیم” ، به عنوان یک کلمه تحریک آمیز شناخته می شود.

ترامپ گفته بود كه انتخابات تقلب است ، چهارشنبه گذشته طرفداران خود را به سمت كاپیتول فرستادند ، در حالی كه كنگره در مرحله تصویب آرای دانشكده انتخابی برای انتخاب بایدن پس از عدم موفقیت در چالش های قانونی بود.

در این شورش ها 5 نفر از جمله یک افسر پلیس کشته شدند.

به نظر می رسد حمایت از ترامپ در حزب وی رو به کاهش است ، به گفته نیویورک تایمز ، رهبر جمهوری خواه سنا ، میچ مک کانل ، از استیضاح “خوشحال” است ، به گفته منابع ناشناس “آشنا به تفکر وی”.

این روزنامه گفت منابع اعتقاد داشتند وی معتقد است كه این اقدام وی را از حزب جمهوری خواه بیرون می اندازد ، اما هیچ نشانه مشخصی وجود ندارد كه آیا وی هنگام رسیدن به سنا واقعاً از آن حمایت خواهد كرد.

وی سنا را تا 20 ژانویه کنترل خواهد کرد ، زمانی که معاون انتخابی جدید رئیس جمهور کامالا هریس با انتخاب نامزد رئیس آن می شود و دو جمهوریخواه تازه انتخاب شده کرسی های خود را در بدنه ای که به طور مساوی بین دو حزب تقسیم می شود ، به دست می گیرند.

علی رغم کلمه ای که دارای زنگ تهدید است ، استیضاح فقط اتهام اتاق دادگستری سنا با سناتورهایی است که به عنوان هیئت منصفه بازی می کنند. اکثریت دو سوم مجلس سنا – 67 عضو – باید رأی موافق دهند.

استیضاح ترامپ در سال 2019 در مجلس سنا تحت کنترل جمهوریخواهان ناکام ماند.

هفده جمهوریخواه باید کشور خود را تغییر داده و برای محکوم کردن وی رأی دهند ، که در حال حاضر بعید به نظر می رسد ، اگرچه برخی احتمالاً از او حمایت می کنند.

اتاق قطعنامه ای را تصویب کرد که پنس را “برای اعلام رئیس جمهور دونالد ج. ترامپ که قادر به خدمت در دفتر کار خود نیست و بلافاصله از اختیارات خود به عنوان سرپرست ریاست جمهوری استفاده می کند ، “با 220 رأی موافقت کرد ، تنها یک جمهوریخواه به دموکرات ها پیوست و 205 جمهوری خواه به او رأی دادند.

اما پولیتیکو ، یک فروشگاه عمیق در کنگره ، گفت که انتظار می رود حداقل 12 جمهوریخواه وقتی چهارشنبه ظاهر شد به استیضاح رای دهند.

گفته می شود آنها تمایل بیشتری برای حمایت از سرزنش ترامپ دارند که پلوسی آن را رد کرد.

بایدن که به نظر می رسد نسبت به روند استیضاح سنا که در تأیید اعضای کابینه وی و سایر مقامات مهم دخالت می کند ، دارای احترامی است ، به نظر می رسد در مورد ایده برگزاری آن باشد.

وی گفت که محاکمه ترامپ برای سنا امکان پذیر است و همچنین به پرونده های دیگر ادامه می دهد و هر روز زمان خود را تقسیم می کند.

مجلس پس از نوشتن پنس به پلوسی در پاسخ به خواسته های وی ، این قطعنامه را رأی داد: “اکنون من تسلیم تلاش های مجلس نمایندگان برای انجام بازی های سیاسی در مقطع زمانی بسیار جدی در زندگی کشورمان نخواهم شد.”

وی گفت: “من از شما و همه اعضای كنگره می خواهم كه از اقداماتی كه باعث تقسیم و التهاب بیشتر احساسات لحظه ای می شود ، خودداری كنید.”

دفتر تحقیقات فدرال چهارشنبه آینده ، هنگامی که بایدن و هریس سوگند یاد می کنند و رهبری کشور را به دست می گیرند ، هشدار درباره شیوع خشونت در سراسر کشور را صادر کرد.

وی گفت که اطلاعاتی در دست دارد که گروههای افراطی در حال برنامه ریزی اعتراضات مسلحانه از آخر هفته تا چهارشنبه هستند.

وی افزود که آنها همچنین قصد داشتند در صورت برکناری ترامپ از طریق متمم 25 ، به خدمات دولتی در سراسر کشور حمله کنند.

حدود 15000 نیروی گارد ملی باید در اطراف واشنگتن مستقر شوند تا خود را در برابر حملات احتمالی محافظت کنند.

(Arul Louis می تواند در [email protected] قابل دسترسی باشد و از طریق Twitter درarulouis دنبال شود)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *