نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

پشتیبانی از موقعیت مرکزی ASEAN در شرق آسیا

[ad_1]

در 18 مه ، معاون وزیر امور خارجه نگوین کوک دونگ ،
رئیس ASEAN SOM ویتنام هیئت ویتنامی را به حضور در بیست و هفتمین نشست سالانه مقامات ارشد ASEAN و چین (ACSOC) ، که به صورت آنلاین برگزار می شود ، هدایت کرد.

در این مراسم مقامات ارشد کشورهای آسه آن و دستیار وزیر خارجه چین وو جیانهاو حضور داشتند.

علاوه بر محتوای معمول ، مانند بررسی وضعیت همکاری آسه آن و چین ، آماده سازی جلسات وزرا (آگوست 2021) و بیست و چهارمین اجلاس سران آسه آن – چین (نوامبر 2021) ، این کشور همچنین در مورد مقدمات همکاری ویژه بین آسه آن و چین جلسه وزیران قرار بود در اوایل ژوئن 2021 برگزار شود.

asean-china2.jpg
بیست و هفتمین نشست مشورتی مقامات ارشد آسه آن به صورت آنلاین. عکس: وزارت امور خارجه

چکمه ها پشتیبانی از مقر آسه آن در شرق آسیا ng

نماینده چین با تأکید مجدد بر اهمیت خود برای آسه آن ، آرزو داشت مشارکت بین آسه آن و چین را به سطح جدیدی ارتقا دهد و بر حمایت آسه آن از نقش اصلی آسه آن در شرق آسیا تأکید کرد. در پاسخ ، آسه آن از سهم چین در همکاری دو جانبه در بسیاری از زمینه ها ، هم از نظر وسعت و هم از عمق ، تمجید کرد.

دو طرف در مورد هماهنگی نزدیک در کنترل و پیشگیری از COVID-19 توافق کردند. چین متعهد شده است که واکسن ها را به طور مساوی به کشورها ، از جمله آ.سه.آن تحویل دهد و به آنها بپیوندد و در اجرای طرح بهبودی اصلی به آسه آن بپیوندد.

علاوه بر این ، ASEAN و چین این دیدگاه را دارند که اگرچه تحت تأثیر COVID-19 قرار دارد ، همکاری بین ASEAN و چین هنوز به خوبی ادامه دارد و در حال توسعه است ، تجارت بین ASEAN و چین 32.9٪ افزایش یافته و تجارت با ASEAN نمایانگر 15٪ از کل چین است تجارت ، چین و ASEAN را به عنوان شرکای تجاری برجسته یکدیگر طی سال گذشته تبدیل کرده است.

طرفین توافق کردند که برای سازماندهی موفقیت آمیز فعالیت ها به مناسبت سی امین سالگرد برقراری گفتگوی آسه آن و چین ، از نزدیک هماهنگ شوند و بدین ترتیب انگیزه ای برای ارتقا further بیشتر همکاری های دو جانبه در همه زمینه ها فراهم شود.

دو طرف در مورد لزوم تقویت بیشتر همکاری ها در پاسخ به اپیدمی در آینده توافق کردند ، در عین حال تلاش های خود را برای بهبود و ارتقا cooperation همکاری از جمله هماهنگی موثر در اجرای برنامه اقدام فاز 1 افزایش دادند. دوره جدید 2021- 2025 ، اجرای فعالیت ها و پروژه های همکاری در ASEAN – سال همکاری چین برای توسعه پایدار 2021 ، ارتقا of تجارت و مبادله سرمایه گذاری از طریق اجرای موثر توافق نامه تجارت. تجارت آزاد بین ASEAN و چین (ACFTA) ، آزادسازی ارتقا trade تجارت ، استفاده از فن آوری های دیجیتال ، توسعه اقتصادی دیجیتال …

کشورهای آسه آن از تصویب زودهنگام مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای چین (RCEP) در مارس 2021 استقبال می کنند و این نشان دهنده تعهد قوی آن در تجارت آزاد و آزاد چند جانبه است.

بحث در مورد دریای شرقی ، میانمار ،

طرفین ضمن بحث در مورد موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو طرف ، بر لزوم همکاری برای تأمین فضای صلح ، امنیت ، ثبات و حاکمیت قانون ، ایجاد شرایط مناسب برای دفاع متمرکز و امنیت تأکید کردند. مبارزه با اپیدمی ها در منطقه ، از جمله دریای شرقی ، در حالی که ادامه اجرای کامل و م Decثر اعلامیه DOC را ادامه می دهد و به زودی مذاکرات از سر گرفته شده به دلیل تأثیر COVID-19 به زودی به وزارت بهداشت منتقل می شود. آیین نامه COC م effectiveثر و کارآمد است.

با توجه به وضعیت میانمار ، چین از نتیجه نشست رهبران آسه آن در 24 آوریل 2021 استقبال کرد ، از نقش آسه آن در ارتقا dialogue گفتگو و آشتی حمایت کرد و به میانمار کمک کرد تا راه حل هایی برای تثبیت اوضاع پیدا کند.

asean-china.jpg
معاون وزیر امور خارجه نگوین کووک دونگ ، رئیس ASEAN SOM ویتنام. عکس: وزارت امور خارجه

نگوین کواک دونگ معاون وزیر به نمایندگی از کشورهای آ.س.آی.ان در مورد اجرای نتایج بیست و سومین اجلاس آسه آن و چین (نوامبر 2020) تأیید کرد که اگرچه به دلیل اپیدمی COVID -19 با چالش های زیادی روبرو هستند. برای حفظ و ارتقا حرکت همکاری بین دو کشور و در سالهای اخیر نتایج بسیار مثبتی کسب کرده است.

معاون وزیر با راهنمایی مقامات ارشد ، پیشنهاد كرد كه كشورها هماهنگی را برای پاسخگویی به اپیدمی اولویت قرار دهند ، بهبود پایدار را تقویت كنند و همچنین برای مقابله با چالش های نوظهور متناسب با شرایط موجود ، به طور م effectivelyثر با هم كار كنند. مطابق با روحیه همکاری های توسعه پایدار آسه آن و چین 2021.

علاوه بر این ، معاون وزیر همچنین بر اهمیت ارتقا تجارت ، سرمایه گذاری و همکاری در توسعه زیر منطقه ای ، کاهش شکاف توسعه ، از جمله در چارچوب همکاری مکونگ-لان توئونگ ، تأکید کرد.

معاون وزیر نگوین کواک دونگ ابراز امیدواری کرد که دو طرف در تأمین یک محیط صلح آمیز ، امن و باثبات ، احترام به قانون ، مهار و حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات و اختلافات سهم مثبتی داشته باشند. به کار در هماهنگی نزدیک با چین در زمینه اجرای کامل و م ofثر اعلامیه رفتار دریای شرقی (COC) ادامه دهید و به دنبال توسعه یک قانون رفتار موثر و کارآمد دریای شرقی (COC) باشید. نتایج ، مطابق با قوانین بین المللی ، از جمله کنوانسیون 1982 سازمان ملل در مورد قانون دریا (UNCLOS).

طرفین همچنین توافق کردند که در اوایل ژوئن 2021 جلسه ویژه وزیران بین آسه آن و چین برگزار شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *