نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

پاک اس سی دستور آزادی دانیل پرل ، متهم به سلول مرگ را می دهد newkerala.com # 20470

[ad_1]


اسلام آباد ، 2 فوریه: دادگاه عالی پاکستان روز سه شنبه دستور آزادی فوری احمد عمر سعید شیخ ، متهم اصلی قتل دانیل پرل ، روزنامه نگار آمریکایی ، از سلول مرگ وی را صادر کرد و به مقامات اعلام کرد که وی را به یک خانه تعطیلات دولتی منتقل کنند. . دادگاه عالی در حال بررسی دادخواست از طرف دولت استان سند بود ، و از تصمیم دادگاه عالی سند (SHC) در 24 دسامبر برای آزادی رئیس عمر سعید شیخ تجدید نظر كرد.

طبق دستور دادگاه ، به مقامات گفته شد قبل از انتقال شیخ به استراحتگاه دولت ، شیخ را به مدت دو روز در محل بهتری در زندان و در اتاق باز نگه دارند.

دادگاه همچنین دستور داد که امنیت در اطراف خانه تعطیلات مستقر شود. اما دادگاه به شیخ اجازه دسترسی به تلفن همراه یا اینترنت را نداد.

دادگاه به خانواده شیخ اجازه داد از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر با او در خانه تعطیلات بمانند.

“شیخ نباید از خانه تعطیلات به دنیای خارج دسترسی داشته باشد. دادگاه گفت: “باید به او اجازه داده شود روز کاشمر را با اعضای خانواده اش بگذراند.”

این تصمیم پس از آن صادر شد که دادگاه عالی پاکستان مجدداً درخواست دولت مبنی بر تعلیق مجازات SHC برای متهمان را رد کرد و گفت دولت فدرال می تواند از تصمیم SHC تجدید نظر کند.

دادستان کل سند گفت: “چگونه دولت فدرال می تواند به تصمیم دادگاه عالی سند اعتراض کند؟”

با این حال ، قضات می گویند “احمد عمر شیخ و سایر بازداشت شدگان نمی توانند به عنوان متهم احضار شوند.”

پرونده قتل دانیل پرل به یک ارزیابی آزمایشی برای پاکستان تبدیل شد ، زیرا ایالات متحده نسبت به تصمیم دادگاه برای تبرئه مظنونان و بعداً از تصمیم دادگاه عالی پاکستان توسط دادگاه عالی پاکستان ، احترام جدی قائل شد.

ایالات متحده قبلاً نگرانی های جدی خود را در دادگاه شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان از طریق تلفن در میان گذاشته است.

ایالات متحده همچنین با اشاره به بی اعتمادی به دادگاه های پاکستان ، آمادگی خود را برای آوردن شیخی به ایالات متحده و محاکمه او در دادگاه های ایالات متحده اعلام کرده است.

با این حال ، قریشی ادعا می کند که پرونده مطابق با سیستم عدالت قانونی پاکستان پیش می رود.

از طرف دیگر تحلیلگران دولت پاکستان را به دلیل رد نکردن درخواست ایالات متحده برای استرداد متهمان از پاکستان و دادرسی که در دادگاه های ایالات متحده برگزار می شود ، مورد انتقاد قرار داده اند.

“چگونه ایالات متحده می تواند سیستم حقوقی پاکستان و تصمیمات دیوان عالی کشور را زیر سوال ببرد؟ چرا باید یک شیخ برای محاکمه به ایالات متحده فرستاده شود؟ پاکستان قانون خاص خود را برای این کشور دارد و باید با واژه های روشن به ایالات متحده بگوید که سیستم حقوقی کشور مسیر خود را طی خواهد کرد “، گفت: سرلشکر ردد امجد شعیب ، تحلیلگر امنیت و دفاع.

پاک اس سی دستور آزادی دانیل پرل ، متهم به سلول مرگ را صادر می کند

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *