نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

پاکستان محافظت شده از پول در بدهی محبوس است newkerala.com # 11706

[ad_1]


دهلی نو ، 20 ژانویه: عمران خان ، نخست وزیر پاکستان نگران است زیرا نسبت بدهی دولت به تولید ناخالص داخلی به 107 درصد رسیده است و این باعث می شود که بسیاری از اقتصاددانان معتقدند کشور در بدهی گرفتار شده است. نسبت بدهی / تولید ناخالص داخلی یک فشارسنج ساده برای اندازه گیری ظرفیت بازپرداخت یک کشور از نظر بازده اقتصادی آن است. البته هرچه نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی بیشتر باشد ، خطر نکول بیشتر است.

بسیاری از کشورهایی که از طریق کمربند و جاده از چین کمک مالی دریافت کرده اند در دام بدهی افتاده اند. سطح بدهی پاکستان با کاهش رشد اقتصادی به یک سطح نگران کننده رسیده است ، که باید دلیلی برای نگران باشید “، یک تحلیلگر خواست نامش فاش نشود.

طبق گزارش اکسپرس تریبون ، بدهی دولت “با نرخ های دو رقمی در حال رشد است و تا نوامبر 2020 به صورت سالانه به 35.8 تریلیون روپیه می رسد” ، و به طور عظیم 3.7 تریلیون روپیه در سال اضافه می کند.

“هنگامی که عمران خان نخست وزیر شد ، بدهی دولت مرکزی نزدیک به 24.2 تریلیون روپیه بود و آخرین دولت اتحادیه مسلمانان پاکستان-نواز (PML-N) روزانه 5.65 میلیارد روپیه به بدهی عمومی اضافه کرد. این روزنامه نوشت: “در روز الحاق ، از زمان روی کار آمدن تحریک انصاف (PTI) پاکستان ، بدهی عمومی به 13.2 میلیارد روپیه افزایش یافته است.”

رشد تولید ناخالص داخلی ضربه خورده است

اقتصاد این کشور که از قبل در شرایط بحرانی بود ، بیشتر تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفت. مجمع آسیای شرقی خاطرنشان کرد که نرخ رشد تولید ناخالص داخلی این کشور در جنوب آسیا برای 2019-20-20 0.4٪ کاهش یافته است. در این مقاله آمده است: “این اولین بار است که طی هفت دهه منفی کاهش یافته است” و افزود که درآمد سرانه نیز از 1625 دلار به 1325 دلار کاهش یافته است.

با این حال ، آنچه برای پاکستان نگران کننده است این است که اقتصاد آن از سال 2018 در حال کند شدن است. در سال 2018 ، رشد تولید ناخالص داخلی آن 5.8 درصد بود. با وجود کریدور اقتصادی چین بسیار شفاف (CPEC) ، بیکاری و فقر افزایش یافته است.

ظرفیت پرداخت مورد بحث در پاکستان

همین چند روز پیش ، اسلام آباد یک ضربه دیگر دریافت کرد که یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی بین المللی پاکستان (PIA) در کوالالامپور توسط مقامات مالزی در پرونده دادگاه انگلیس مربوط به اجاره هواپیما بازداشت شد.

بسیاری از توانایی پرداخت پاکستان ابرو انداخته اند. علاوه بر این ، روابط با عربستان سعودی و امارات متحده عربی که به طور سنتی با پاکستان ارتباط قوی داشتند. روابط پاکستان با عربستان سعودی و امارات متحده عربی نشانگر شکاف هایی است که دولت خان سعی در ایجاد یک بلوک موازی از کشورهای اسلامی با ترکیه دارد. سال گذشته ، پاکستان مجبور شد بخشی از وام خود را به عربستان سعودی بازپرداخت کند که مجبور شد از چین وام بگیرد. در سال 2018 ، دو کشور توافق نامه 6.2 میلیارد دلاری امضا کردند. به عنوان بخشی از این توافق نامه ، عربستان سعودی بسته نفتی 3.2 میلیارد دلاری را در اختیار دولت پاکستان قرار داد. با این حال ، در آگوست سال گذشته ، پاکستان مجبور شد یک میلیارد دلار از وام 3.2 میلیارد دلاری خود را بازپرداخت کند. اکنون عدم اطمینان در مورد وام های امارات متحده عربی در حال افزایش است. براساس گزارش ها ، کمک های چین به پاکستان نیز در حال کاهش است.

طبق گزارش آسیا تایمز ، کل حمایت دولت از بانک توسعه چین و بانک صادرات و واردات چین از اوج 75 میلیارد دلار در سال 2016 به فقط 4 میلیارد دلار در سال گذشته کاهش یافته است. وی افزود ، داده های موقت برای سال 2020 نشان می دهد که این مقدار در سال 2020 به حدود 3 میلیارد دلار کاهش یافته است.

(این محتوا با توافق نامه indianarrative.com حمل می شود)

پاکستان متصل به پول در دام بدهی می افتد

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *