نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

پاپ فرانسیس به زنان اجازه می دهد تا مراسم مذهبی بخوانند ، اما نه کشیشان زن newkerala.com # 6880

[ad_1]

رم [Italy]، 12 ژانویه: پاپ فرانسیس قوانین کلیسای کاتولیک روم را تغییر می دهد تا زنان را رسماً مجاز به خدمت در محراب ، خواندن کتاب مقدس در هنگام مراسم مذهبی و اجتماع کنند ، اما هنوز هم ممنوع التصرف کشیش هستند. نیویورک تایمز گزارش داد ، پاپ در نامه ای همراه با فرمان اعلام تغییر ، پاپ گفت که او می خواهد “سهم ارزشمند” زنان را برای کلیسا و همچنین افراد غیر روحانی به رسمیت بشناسد.

در این فرمان بین وزارتخانه های منصوب ، از جمله روحانیت و شماس ، که مختص مردان است ، و سایر وزارتخانه هایی که برای مردان و زنان تعمید یافته قابل استفاده است ، تفاوت قائل می شود.

واتیکان روز دوشنبه در یادداشتی گفت که “پاپ فرانسیس می خواهد حضور زنان در محراب را رسمی و نهادینه کند” ، و نتیجه این حکم جدید است.

در بسیاری از کشورها ، زنان کاتولیک از قبل این وظایف را انجام می دهند که رسماً برای مردان اختصاص دارد.

به نقل از نیویورک تایمز ، فرانسیس با اصلاح قانون قانون کانون ، که قوانین رسم کاتولیک را مشخص می کند ، امکان اسقف های محافظه کار را برای ممنوعیت پیوستن زنان به این دفاتر از بین برد.

کیت مک الوی ، مدیر اجرایی کنفرانس تنظیم زنان ، گفت که اگرچه این تغییر بر بسیاری از کاتولیک ها ، جایی که زنان سالها در آن خدمت می کنند ، تأثیر نخواهد گذاشت ، این می تواند گامی به سوی برابری بیشتر زنان در جوامع باشد که اعمال ظالمانه را تبعیض می بینند یا از آنها دفاع می کنند.

در همین حال لوچتا اسکارافیا ، مورخ و فمینیست کلیسا ، گفت که فرمان جدید پاپ در واقع درها را بر روی زنانی که شماس می شوند می بندد.

اسکارافیا در مصاحبه تلفنی با NYT گفت: “هیچ چیز جدیدی در این فرمان وجود ندارد – این نقش نقشی را كه بسیاری از زنان برای دهه ها بازی كرده اند ، به رسمیت می شناسد ، فقط در حال حاضر توسط یك اسقف كنترل می شوند.

سلسله مراتب کلیسا ، از جمله پاپ فرانسیس ، در دهه های اخیر به صراحت اعلام کرده است که ترتیب دادن زنان به کشیش روی میز نیست.

پس از جلسه ای در واتیکان در سال 2019 ، فرانسیس نامه ای پاپ صادر کرد و گفت که زنان باید رسمیت بیشتری در کلیسا داشته باشند ، و اضافه کرد که خدمات یک سرور خواندن و محراب “پیش فرض ثبات ، شناخت عمومی و نظم از اسقف “.

فرانسیس با اشاره به نامه ای که به دنبال آن سال 2019 منتشر شد ، “این خدمات” زنان را قادر می سازد تا تأثیر واقعی و م onثر بر سازمان ، مهمترین تصمیمات و رهنمودهای جامعه داشته باشند ، در حالی که این کار را به روشی نشان می دهد که زنانگی آنها را نشان می دهد. ” ملاقات.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *