نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ویروس SARS-CoV-2 ممکن است از سال 2013 در سراسر جهان وجود داشته باشد.

[ad_1]

virus-sars-cov-2.jpg
مدل سه بعدی ویروس SARS-CoV-2

دیدیه پایت ، دانشمند سوئیسی که فرمول ضدعفونی کننده دست و رئیس بخش پیشگیری و کنترل بیماریهای واگیر در بیمارستان دانشگاهی ژنو را اختراع کرد ، گفت: در غارهایی که شتاب دهنده ها در حال بررسی هستند ، تا 96 از ویروس مانند ویروسی که باعث COVID-19 می شود پیدا شده است و ممکن است به دیگر کشورهای شاغل در آنجا منتقل شده باشد. ‘

“هنوز مشخص نیست که آیا این ویروس توسط یکی از آزمایشگاه های ووهان کشف شده است … تعدادی مقاله و مقالات مربوط به ویروس جدید توسط افرادی که در این آزمایشگاه ها کار می کنند منتشر شده است. اما این اسناد ناپدید شده اند. همچنین ، هنگام کار بر روی یک ویروس جدید ، افراد آن را فریز می کنند (نمونه های ویروس). اما آزمایشگاه نتوانست این نمونه را پیدا کند. این چیزی است که کمی نگران کننده است. ”

به گفته وی ، این بدان معنا نیست که SARS-CoV-2 در آزمایشگاه ایجاد شده است. با این حال ، این متخصص گفت که برای اینکه ویروس باعث اپیدمی شود و سپس به همه گیری تبدیل شود ، باید به اندازه کافی در طبیعت وجود داشته باشد. دیدیه پیته گفت: “بنابراین شاید این ویروس بیش از آنچه تصور می کنیم با ما بوده است.”

آقای پیتت افزود: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مردم در اروپا و آسیا قبل از اینکه ویروس (SARS-CoV-2) در سراسر جهان شناخته شود با علائم مشابه COVID-19 آلوده شده اند.

به طور خاص ، او گفت ، در پاییز سال 2019 ، هنگامی که بازی های المپیک نظامی در منطقه ووهان برگزار شد ، برخی از ورزشکاران با علائم شبیه آنفولانزا بیمار شدند. “همچنین ورزشکارانی هستند که نمی توانند در بازیها شرکت کنند ، زیرا برای ورزشکاران نظامی غیر معمول است. بنابراین ویروس وجود داشت. “دیدیه پایت گفت.

وی گفت: “شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این ویروس حتی قبل از انتشار در اروپا وجود داشته است.”

دیدیه پیت تأکید کرد که این وضعیت باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود چقدر طول می کشد تا ویروس به یک بیماری همه گیر تبدیل شود تا در صورت بروز مشکلی مشابه در آینده واکنش های سریع نشان دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *