نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ویروس تاج ، سویه جدید ویروس تاج ، نوع جدید ویروس تاج

[ad_1]

طبق گزارش رسمی سازمان بهداشت جهانی (WHO) به بی بی سی ، سویه جدید در انگلستان در ماه سپتامبر در مناطق جنوب شرقی کشور کشف شد و عمدتا در منطقه گسترش یافته است.

متخصصان بهداشت انگلیس و آمریکا می گویند نسخه جدید ویروس کرونا بیشتر از قبل مسری است ، اما هیچ مدرکی در مورد افزایش سمیت پیدا نکرده است.

virus4.jpg
اطلاعات مربوط به سویه های جدید ویروس تاج در انگلیس با سطح بالاتر از حد طبیعی عفونت ، بسیاری از کشورها را نگران کرده است.

یکی دیگر از ویژگی های نگران کننده این سویه داشتن 20 جهش بیشتر از “نسخه اصلی” ویروس تاج است. برخی از جهش ها در جهش های پروتئینی است که روش کار واکسن را هدف قرار می دهد.

به گفته ترور بدفورد ، یک متخصص ژنتیک مستقر در سیاتل ، “شواهد فزاینده ای وجود دارد” مبنی بر اینکه ویروس تاج پروتئین ها را جهش می کند تا با سیستم ایمنی بدن انسان مقابله یا خنثی کند.

وی خاطرنشان کرد که “ظهور و گسترش تعدادی از سویه ها” این را نشان می دهد. برخی از سویه های ویروس کرونا در برابر آنتی بادی درمانی مقاوم هستند.

virus.jpg
دولت انگلیس اقدامات بسیار سختگیرانه ضد اپیدمی را به دلیل وجود ویروس جدید کرونا در پیش گرفته است. عکس: خبرگزاری فرانسه.

دکتر Monceff Slavey ، مشاور ارشد علمی دولت ایالات متحده در زمینه انتشار واکسن Covid-19 ، احتمال بسیار پایین مقاومت در برابر سویه نسبت به واکسن های قبلاً تولید شده را تخمین زد ، اما “در حال حاضر وجود ندارد.”

وی گفت: “سویه موجود در انگلیس نتواند از طریق سیستم ایمنی از طریق واکسن فرار کند.”

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، در مواجهه با توسعه پیچیده اپیدمی ، از مجموعه محدودیت های شدید برای مقابله با سویه های جدید ویروس تاج برای مردم خبر داد.

virut3.jpg
انگلیس ها پس از محاصره شدید منطقه به ایستگاه Tube آمدند تا لندن را ترک کنند. عکس: نگهبان.

چندین کشور اروپایی ممنوعیت یا محدود کردن پروازها از انگلستان را برای کاهش خطر گسترش فشار جدید آغاز کرده اند. به گفته پاتریک والانس ، مشاور ارشد علمی دولت انگلستان ، این گربه جدید “به سرعت در حال گسترش و تبدیل شدن به سویه غالب است” ، و باعث ایجاد بیش از 60٪ موارد در لندن تا ماه دسامبر است.

وزیر بهداشت انگلیس مت هانکوک گفت که وضعیت بسیار جدی است ، زیرا سویه تازه کشف شده ویروس تاج در کشور “خارج از کنترل” در حال گسترش است.

به خصوص در ایام کریسمس و سال نو بسیار نزدیک است ، دولت انگلیس باید تدابیری را برای محدود کردن شدید انسداد شیوع بیماری ها اتخاذ کند و مردم هنوز هم می توانند تعطیلات ایمنی داشته باشند. .

virut5.jpg
جهش ویروسی جدید کریسمس را در انگلیس شکست.

آقای جانسون در صحبت از دفتر نخست وزیر در خیابان داونینگ 10 ، گفت که بدون اقدامات فوری ، “سطح عفونت افزایش می یابد ، بیمارستان ها بیش از حد بار می شوند و هزاران نفر دیگر جان خود را از دست می دهند”.

نخست وزیر انگلیس گفت: “بله ، این کریسمس متفاوت ، بسیار متفاوت خواهد بود. ما فرصت دیدار با عزیزانمان را فدای یک فرصت بهتر برای محافظت از جان آنها می کنیم ، تا در آینده بتوانیم آنها را در کریسمس ملاقات کنیم.”

کریس ویتی ، مدیر بهداشت ملی ، از هرکسی که چمدان خود را بسته است می خواهد محاصره سطح 4 را ترک کند تا “لطفاً چمدان خود را باز کند” و در جای خود بماند. وی گفت که میزان بستری در مناطقی که نوع جدید ویروس کرونا وجود دارد به سرعت در حال افزایش است و اقدامات سطح 3 دیگر نمی تواند افزایش موارد را محدود کند.

virut2.jpg
مسافران در فرودگاه فیومیچینو ، رم ، پس از آنکه دولت ایتالیا فضای هوایی خود را با انگلیس بست. عکس: رویترز.

هر کسی که در این مدت مسافرت کند ، علی رغم توصیه های او ، “خطر قابل توجهی” برای انتشار ویروس جدید دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *