نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

وزیر امور خارجه چین در مورد منشا COVID-19 صحبت می کند

[ad_1]

در تاریخ 2 ژانویه 2021 ، کمیسر امور خارجه و وزیر امور خارجه وانگ یی مصاحبه ای با شینهوا و تلویزیون مرکزی چین (CCTV) در مورد اوضاع بین الملل و امور خارجی انجام داد. چین در سال 2020

wangyi.jpg
نماینده دولت و وزیر امور خارجه وونگ نگی

وانگ یی ، وزیر امور خارجه چین ، در مصاحبه درباره ریشه اپیدمی حاد التهابی تنفسی (COVID-19) صحبت کرد. به گفته وونگ ، بسیاری از مطالعات نشان می دهد که بیماری همه گیر COVID-19 در اثر شیوع های فردی در مناطق مختلف جهان ایجاد می شود.

وانگ گفت وقتی چین توسط ویروس ناشناخته کرونا مورد حمله قرار گرفت ، دولت پکن بلافاصله برای انجام تحقیقات اپیدمیولوژیک ، شناسایی عامل بیماری زا و ارائه اطلاعات مهم اقدام کرد. ، از جمله تعیین توالی ژنوم ویروسی.

وزیر امور خارجه وانگ یی بار دیگر تأکید کرد که چین اولین کشوری است که موارد ویروس SARS-CoV-2 را گزارش کرده است.

وزیر امور خارجه وانگ همچنین گفت که چین همچنین “در خط مقدم مبارزه با ضد اطلاعات ، سیاست زدگی و تلاش های چرب” است ، “مصمم است اطمینان حاصل کند که اطلاعات عینی در مورد مبارزه با همه گیری تحریف نمی شود”.

در 31 دسامبر 2019 ، مقامات پکن شیوع ذات الریه غیر قابل توضیح در ووهان ، استان هوبئی را به سازمان بهداشت جهانی (WHO) اطلاع دادند. علت آن ویروس کرونا جدید به نام COVID-19 است. در 11 مارس 2020 ، WHO شیوع این بیماری عفونی را یک بیماری همه گیر COVID-19 اعلام کرد.

طبق Worldometer.info ، در ساعت 6:00 صبح 4/1 (به وقت ویتنام) ، تعداد کل موارد از ابتدای شیوع بیماری از 85 میلیون نفر گذشته است که بیش از 1.85 میلیون مورد مرگ است.

برخی از کشورها خواستار تحقیقات مستقل در مورد منشا ویروس شده اند. در ژوئیه 2019 ، دو نفر از متخصصان WHO به ایستگاه جلو در چین اعزام شدند و این امیدواری را افزایش داد که تحقیقات بین المللی در مورد منبع ویروس به زودی آغاز شود.

با این حال ، تاکنون هیچ مطالعه میدانی انجام نشده است. به گفته رویترز ، پکن فقط یک تیم تحقیق مشترک متشکل از کارشناسان بین المللی و کارشناسان چینی را می پذیرد. در تاریخ 30 اکتبر سال 2020 ، این گروه فقط برای اولین بار از طریق یک نشست آنلاین ملاقات کردند.

کارشناسان WHO محتاط هستند ، حتی در مورد منشا ویروس SARS-CoV-2 توافق ندارند. در 7 دسامبر سال 2020 ، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) ، تدروس آدانوم گبریز ، از چین خواست که به محققان بین المللی اجازه دهد برای تحقیق در مورد منشا ویروس SARS-CoV به ووهان بیایند. -2 “AS CAN”.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *