نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

وزیر امور خارجه مکونگ

[ad_1]

در 6 آگوست ، وزیر خارجه ژاپن توشیمیتسو موتگی ریاست چهاردهمین نشست وزیران مکونگ و ژاپن درباره همکاری در مکونگ را بر عهده داشت. این دیدار به صورت آنلاین و با حضور وزرای خارجه کشورهای مختلف برگزار شد. کامبوج ، لائوس ، میانمار و تایلند.

mekong-nhatban.jpg
چهاردهمین نشست وزیران خارجه مکونگ و ژاپن برای همکاری به صورت آنلاین برگزار شد.

حمایت ژاپن را در پاسخ به همه گیری کووید -19 ارزیابی کنید

وضعیت و جهت همکاری بین مکونگ و ژاپن در این دیدار مورد بحث قرار گرفت. وزیر متگی اعلام کرد که ژاپن در حال ترویج اجرای پروژه های زیربنایی در منطقه به ارزش 9 میلیارد دلار است. 5.6 میلیون دوز واکسن کووید -19 ، 700 دستگاه تولید کننده اکسیژن ، به همراه 750 میلیون ین (6.8 میلیون دلار) برای حمایت از ساخت سیستم های ذخیره سازی سرد برای کشورهای مکونگ ارائه شد.

وزیران از حمایت ژاپن از کشورهای مکونگ ، به ویژه در پاسخ به همه گیری کووید -19 ، قدردانی کردند و از دستاوردهای همکاری در اجرای استراتژی توکیو 2018 ، چشم انداز قدردانی کردند. توسعه صنعتی Mekong 2.0 ، Mekong – ابتکار توسعه پایدار ژاپن 2030 اهداف

در مواجهه با توسعه پیچیده همه گیری کووید -19 ، وزیران بر ضرورت تقویت هماهنگی در تلاش های مشترک برای مبارزه با همه گیری و بازگرداندن اقتصاد تاکید کردند.

بر این اساس ، این کنفرانس بر سر موارد زیر موافقت کرد: ارتقاء همکاری در زمینه تحقیق ، تولید و توزیع واکسن ، اطمینان از دسترسی به موقع و م effectiveثر به واکسن ها. تقویت ارتباطات منطقه ای ، ارتقاء تجارت ، سرمایه گذاری و تنوع زنجیره تامین ؛ توسعه اقتصادی با حفاظت از محیط زیست ، سازگاری بیشتر با تغییرات آب و هوایی ، استفاده پایدار و مدیریت منابع آب رودخانه مکونگ همراه است. توسعه زیرساخت های با کیفیت بالا ؛ ترویج رشد سبز ، تحول دیجیتالی ، نوآوری مربوط به انتقال فناوری.

این سه ستون در استراتژی همکاری مکونگ و ژاپن پیشنهاد می کند

وزیر امور خارجه بوی تان سون با دریافت دعوتنامه برای شرکت در این کنفرانس ، از حمایت ژاپن در مبارزه با کووید -19 در منطقه قدردانی کرد و همکاری بین مکونگ و ژاپن را ستود. به طور فعال به توسعه اقتصادی-اجتماعی کشورهای مکونگ کمک می کند.

bui-thanh-son-mekong-nhatban.jpg
وزیر خارجه بوی تان سون در این کنفرانس شرکت کرد و سخنرانی کرد

وزیر تأکید کرد که علیرغم توسعه پیچیده بیماری همه گیر در یک سال گذشته ، کشورهای مکونگ و ژاپن هنوز اجلاس ها و سازوکارهای مهمی را برای همکاری های دوجانبه و چندجانبه برگزار می کنند. از یکدیگر به طور م inثر در پیشگیری و کنترل بیماری حمایت کرده و شتاب همکاری را در بسیاری از زمینه ها حفظ کنیم.

در مورد جهت همکاری ، وزیر بوی تان سون گفت که کشورها باید اجرای دو هدف مهم را اولویت بندی کنند: کنترل کامل همه گیری همه گیر و بهبود اقتصادی فراگیر و پایدار. بر این اساس ، وزیر پیشنهاد کرد که استراتژی همکاری آینده مکونگ و ژاپن بر سه محور استوار است: اقتصاد پویا و سازگار. جامعه سالم و مردم مدار ؛ و Green Mekong و No.

با توجه به این ستونها ، به گفته وزیر بوی تان سون ، کشورهای مکونگ و ژاپن باید همکاری را در زمینه های زیر تشویق کنند: ترویج همکاری در تولید ، انتقال فناوری و توزیع به موقع و موثر واکسن ها ؛ تقویت ظرفیت واکنش سیستم بهداشتی ؛ تقویت همکاری برای توسعه پایدار ، سازگاری با تغییرات آب و هوایی و مدیریت پایدار منابع آب مرزی ، به ویژه منابع آب مکونگ ؛ اجرای موثر مکونگ – ابتکار ژاپن برای اهداف توسعه پایدار تا سال 2030 و مشارکت سرمایه گذاری برای اهداف توسعه پایدار مکونگ ؛ تقویت همکاری اقتصادی بین مکونگ و ژاپن ، به ویژه در زمینه توسعه اقتصادی ، سرمایه گذاری در زیرساخت ها ؛ تنوع زنجیره تامین ، حمایت از توسعه صنایع حمایتی ؛ به طور م implementثر پیاده سازی و استفاده از پتانسیل توافقنامه های تجارت آزاد منطقه ای ؛ ارتقاء همکاری در زمینه تحول دیجیتال ، ایجاد دولت الکترونیکی ، اقتصاد دیجیتال و جامعه دیجیتال ؛ تأکید بر توسعه زیرساخت های دیجیتال ، حمایت از شرکت های کوچک و متوسط ​​در روند تحول دیجیتال ؛ و کاهش شکاف دیجیتالی ، به ویژه بین مناطق روستایی و شهری ؛ و تقویت ارتباط بین همکاری مکونگ و ژاپن با فرایند ایجاد جامعه ASEAN و سایر سازوکارهای همکاری در مکونگ.

در این کنفرانس از سخنرانی وزیر خارجه بوی تان سون تقدیر شد. پیشنهادات ویتنام برای ارتقاء همکاری و همچنین آمادگی برای سیزدهمین اجلاس همکاری مکونگ و ژاپن ، که برای پایان سال 2021 برنامه ریزی شده بود ، توسط کشورها به رسمیت شناخته شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *