نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

وزیر امور خارجه ایالات متحده با خلیل زاد در صلح افغانستان دیدار کرد newkerala.com # 22225


بلینکن پس از نشست روز پنجشنبه در توییتر ، گفت: “دیدار عالی با سفیر خلیل زاد برای بحث در مورد راه پیشروی در افغانستان … ادامه دفاع از ایالات متحده در برابر تهدید تروریسم ، دستیابی به یک توافق سیاسی منصفانه و پایدار در آنجا و تقویت آن آتش بس مداوم و جامع. “

همچنین در یک توییت جداگانه ، خلیل زاد ، که به مدت 18 ماه در حال مذاکره در مورد توافق با طالبان است ، گفت که در طول جلسه وی “این فرصت را داشت که در زمینه بررسی سیاست های مداوم ما به بلینکن در مورد روند صلح افغانستان اطلاع دهد.” .

تحولات روز پنجشنبه اتفاق افتاد زیرا 19 روز گذشته پس از از سرگیری مذاکرات دو کشور در 5 ژانویه پس از وقفه ، هیچ جلسه ای بین جمهوری افغانستان و مذاکره کنندگان طالبان در دوحه برگزار نشده است.

گفتگوهای صلح افغانستان ، که در تاریخ 12 سپتامبر سال 2020 ، پس از توافقنامه صلح آمریکا و طالبان در فوریه گذشته برای پایان دادن به جنگ امضا شد ، زمینه را برای عقب نشینی هزاران نفر از نیروهای آمریکایی به افغانستان و تسهیل گفتگوهای بینافغانی آغاز کرد ، پیشرفت اندک.

اواخر ماه گذشته ، جان کربی ، سخنگوی پنتاگون ، در اولین سخنرانی خود در رسانه ها ، اظهار داشت که طالبان توافق مهم را تهدید می کند.

“بدون آن ، طالبان به تعهدات خود عمل نکرده اند. بدون آنها ، آنها به تعهدات خود مبنی بر کنار گذاشتن تروریسم و ​​متوقف کردن حملات خشونت آمیز به نیروهای امنیت ملی افغانستان عمل کرده اند ، و به همین دلیل مردم افغانستان برای دیدن راه عینی بسیار دشوار هستند. برای توافق پیش بروید ، “او در جلسه توجیهی 28 ژانویه.

در پاسخ ، محمد نعیم سخنگوی طالبان به رسانه های افغانستان گفت که این گروه همچنان به این توافق پایبند است ، “و ما از طرف دیگر می خواهیم که در تعهدات خود محکم بماند.”

جنگ در افغانستان که باعث کشته شدن حدود 2400 نظامی آمریکایی شد ، طولانی ترین جنگ در تاریخ آمریکا است.

رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ خواستار عقب نشینی کامل شده بود ، اما برخی از دستیاران ارشد وی در ارتش و پنتاگون رویکرد محتاطانه تری را پیشنهاد کرده اند.

در حال حاضر حدود 2500 سرباز آمریكایی در افغانستان حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *