نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

واکسن Sputnik V 91.6٪ اثر بخشی را در مطالعات مرحله 3 نشان می دهد: Lancet newkerala.com # 20378

[ad_1]

مسکو ، 2 فوریه: با توجه به نتایج موقت مطالعات فاز 3 منتشر شده در The Lancet ، واکسن Sputnik V روسیه 91.6٪ اثر در برابر Covid-19 نشان داده است.
تجزیه و تحلیل کارآیی شامل داده های مربوط به 19،866 داوطلب بود – 14،964 نفر از آنها واکسن و 4902 نفر دارونما دریافت کردند.

این محاسبه براساس تجزیه و تحلیل 78 مورد تایید شده Covid-19 است که در گروه دارونما (62 مورد) و در گروه واکسن (16 مورد) شناسایی شده است.

در این مطالعه گفته شده است که اثر در گروه سالمندان 2144 داوطلب بالای 60 سال 91.8٪ بوده و از نظر آماری با گروه سنی 18-60 سال تفاوت ندارد ، افزود که Sputnik V محافظت کامل در برابر موارد شدید Covid-19 را فراهم می کند

Sputnik V که در 11 آگوست سال 2020 توسط روسیه ثبت شد ، به اولین واکسن جهان علیه ویروس کرونا تبدیل شد.

این واکسن توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا ساخته شده است.

الكساندر گینزبورگ ، مدیر م Instituteسسه تحقیقات اپیدمیولوژی و میكروبیولوژی گاماله ، گفت: “انتشار داده های بررسی شده بین المللی از نتایج آزمایشات بالینی Sputnik V یك موفقیت بزرگ در نبرد جهانی علیه همه گیری كوید -19 است.”

این واکسن بر اساس پلت فرم ناقلین آدنو ویروسی انسان ساخته شده است.

گینزبورگ گفت: “چندین واکسن قبلاً بر اساس آدنو ویروسهای انسانی تولید شده است و این ابزار یکی از امیدوار کننده ترین موارد برای تولید واکسن های جدید در آینده است.”

داده های مطالعه جدید 70 قسمت از حوادث جدی غیر Covid-19 را در 68 شرکت کننده در مطالعه ، 45 داوطلب در گروه واکسن و 23 داوطلب در گروه دارونما نشان داد.

همانطور که توسط کمیته نظارت بر داده های مستقل اعلام شد ، هیچ یک از این وقایع مربوط به واکسیناسیون نبود.

تولیدکنندگان واکسن گفتند که Sputnik V در حال حاضر در چندین کشور از جمله روسیه ، بلاروس ، صربستان ، آرژانتین ، بولیوی ، الجزایر ، ونزوئلا ، پاراگوئه ، ترکمنستان ، مجارستان ، امارات متحده عربی ، ایران ، جمهوری گینه ، تونس و ارمنستان ثبت شده است.

در هفته اول فوریه ، واکسیناسیون با Sputnik V در چندین کشور از جمله بولیوی ، قزاقستان ، ارمنستان ، الجزایر ، ونزوئلا و ایران آغاز می شود.

رژیم دو دوزه Sputnik V در فواصل 21 روزه تجویز می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *