نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

واکسن دیگری علیه COVID-19 ، ثبت شده در روسیه

[ad_1]

به طور خاص ، واکسن روسی جدید COVID-19 دارای نام تجاری EpiVacCorona-N است. یک واکسن آنتی ژن پپتیدی علیه COVID-19 است. با تاریخ ورود به ثبت نام: 28/6/2021.

به گزارش اسپوتنیک ، محصول واکسن COVID-19 فوق نوعی است که به صورت سوسپانسیون برای تزریق عضلانی ، 1 دوز / 0.5 میلی لیتر عرضه می شود.

ваксина-ваксина.jpg
دانشمندانی که روی واکسن COVID-19 کار می کنند. تصویر

پیش از این ، رسانه های روسی گزارش داده بودند كه وزارت بهداشت این كشور مرحله اول یا دوم آزمایش بالینی را برای واكسن جدید علیه COVID-19 به نام EpiVacCorona-N ، كه توسط مركز دولتی علوم ویروس برداری و بیوتكنولوژی ساخته شده است ، مجاز دانسته است.

طبق ثبت وزارت بهداشت فدراسیون روسیه ، آزمایش های بالینی این واکسن جدید از 8 آوریل آغاز شده و در 30 سپتامبر سال جاری به پایان می رسد.

طبق سرویس مطبوعاتی آژانس فدرال حمایت از حقوق مصرف کننده و بهداشت انسان (Rospotrebnadzor) EpiVacCorona-N واکسنی است که بر پایه آنتی ژن پپتید علیه COVID-19 ساخته شده و دارای فناوری تولید صنعتی است. در عین حال ، تأکید می شود که این واکسنی برای تزریق عضلانی است.

در آگوست سال 2020 ، وزارت بهداشت روسیه اولین واکسن جهان را علیه COVID-19 ثبت کرد که توسط مرکز گامالیا ساخته شد. این واکسن Sputnik V نام داشت.

روسیه همچنین دو واکسن دیگر علیه COVID-19 تولید کرده است: EpiVacCorona (محصولی از مرکز برداری Rospotrebnadzor) و KoviVac که توسط مرکز چوماکوف آکادمی علوم فدراسیون روسیه ساخته شده است.

از 18 ژانویه ، روسیه یک کمپین واکسیناسیون گسترده و رایگان را برای انسان انجام داده است. تاکنون چهار واکسن علیه COVID-19 در روسیه ثبت شده است که شامل Sputnik V ، EpiVacCorona ، KoviVak و Sputnik Light است.

واکسن های اول و دوم برای واکسیناسیون در افراد بالای 60 سال تأیید می شوند ، در حالی که CoviVac برای استفاده در افراد بین 18 تا 60 سال به طور موقت مجاز است.

هر سه واکسن تزریق مضاعف هستند. به طور خاص ، دوز دوم Sputnik V باید بعد از سه هفته ، دوز دوم EpiVacCorona پس از 2-3 هفته و هر دو دوز CoviVac در فواصل 2 هفته داده شود.

نوع چهارم ، واکسن Sputnik Light تک جزئی ، در تاریخ 6 مه در روسیه ثبت شد. در اصل ، این اولین جز component Sputnik V ، ناقل ویروسی آدنو ویروس انسانی نوترکیب سروتیپ 26 (rAd26) است. اثربخشی Sputnik Light 79.4٪ است ، که بیشتر از بسیاری از واکسن های دو جزئی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *