نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

هورمون های جنسی مردانه می توانند به درمان سرطان پستان کمک کنند: مطالعه 11310 newkerala.com

[ad_1]

سیدنی ، 19 ژانویه: محققان شواهد جدیدی در مورد نقش مثبت آندروژن ها پیدا کرده اند ، که به نظر می رسد هورمون های جنسی مردانه هستند ، اما همچنین در زنان در درمان سرطان پستان نیز در سطوح پایین تری یافت می شود.
در رشد طبیعی پستان ، استروژن تحریک می کند و آندروژن رشد را در دوران بلوغ و در طول زندگی بزرگسالان مهار می کند.

فعالیت غیر طبیعی استروژنی بیشتر مسئول سرطان های پستان است ، اما نقش فعالیت آندروژنی در این بیماری بحث برانگیز است.

یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله Nature Medicine نشان می دهد که آندروژن ها توانایی درمان سرطان پستان گیرنده استروژن مثبت را دارند.

طبق Breastcancer.org ، سرطان برای گیرنده های استروژن مثبت نامیده می شود.

با استفاده از خطوط سلولی و مدلهای مشتق از بیمار ، یک تیم جهانی ، از جمله محققان دانشگاه آدلاید و موسسه تحقیقات پزشکی گاروان در استرالیا ، نشان دادند که فعال شدن گیرنده های آندروژن توسط یک آندروژن طبیعی یا یک داروی آندروژنیک جدید ، دارای فعالیت ضد توموری در تمام مثبت استروژن است. گیرنده های سرطان پستان ، حتی گیرنده های مقاوم به درمان استاندارد فعلی.

در مقابل ، مهار کننده های گیرنده آندروژن هیچ تاثیری ندارند.

محقق ارشد پژوهشگر ترزا هیکی ، دانشیار دانشگاه آدلاید گفت: “این کار پیامدهای فوری برای زنان مبتلا به سرطان پستان با گیرنده استروژن متاستاتیک مثبت دارد ، از جمله کسانی که به اشکال فعلی غدد درون ریز مقاوم هستند.”

“ما شواهد تجربی جدید و قانع کننده ای ارائه می دهیم که داروهای تحریک کننده گیرنده های آندروژن ممکن است از درمان های استاندارد موجود (به عنوان مثال ، تاموکسیفن) یا جدید (به عنوان مثال ، پالبوسیکلیب) مثرتر باشند و در حالت دوم ، ممکن است برای تقویت مهار رشد ، “وین تیللی ، مدیر آزمایشگاه های تحقیقاتی سرطان Dama Roma Mitchell ، دانشکده پزشکی در آدلاید ، دانشگاه آدلاید گفت.

در گذشته از آندروژن ها برای درمان سرطان پستان استفاده می شد ، اما دانش گیرنده های هورمونی در بافت پستان در آن زمان ابتدایی بود و اثربخشی درمان به درستی درک نشده بود.

درمان آندروژن به دلیل عوارض جانبی ویروس کننده و ظهور درمان های غدد درون ریز ضد استروژن قطع شد.

در حالی که درمان غدد درون ریز مراقبت استاندارد برای سرطان پستان با تأثیر مثبت بر گیرنده های استروژن است ، مقاومت در برابر این داروها اصلی ترین علت مرگ و میر ناشی از سرطان پستان است.

الگین لیم ، انکولوژیست پستان و رئیس آزمایشگاه تحقیقات سرطان پستان کانی جانسون در انستیتو گفت: “بینش جدید از این مطالعه باید آشفتگی گسترده ای را در مورد نقش گیرنده آندروژن در سرطان پستان ناشی از گیرنده های استروژن روشن کند.” کلاغ سیاه.

“با توجه به کارآیی این استراتژی درمانی چند مرحله ای در مطالعه ما ، امیدواریم این یافته ها را به عنوان یک کلاس جدید از درمان غدد درون ریز برای سرطان پستان ، به آزمایشات بالینی تبدیل کنیم.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *