نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

هند و پاکستان باید مساله کشمیر را به طور مسالمت آمیز حل کنند: ژنرال باجوا newkerala.com # 20806

[ad_1]

ANI / 12 ساعت پیش

اسلام آباد (پاکستان) ، 2 فوریه: در سخنان قابل توجهی در میان تنش در روابط پاکستان و هند ، ژنرال ارتش پاکستان کامار جاوید بایوا روز سه شنبه گفت که دو کشور باید مساله طولانی مدت جامو و کشمیر را به روشی آبرومندانه و مسالمت آمیز حل کنند. و تراژدی انسانی او را به پایان منطقی خود برساند.

در مراسم فارغ التحصیلی 144 GD (P) ، دوره 90 مهندسی و دوره 100 میلادی از آکادمی PAF ، عسگر خان ، ژنرال باجوا همچنین گفت که کشورش “کاملاً به آرمان احترام متقابل و همزیستی مسالمت آمیز متعهد است” “وقت آن است که صلح را از هر جهت گسترش دهیم”.

وی اظهار داشت که پاکستان “کشوری صلح آمیز است که برای صلح منطقه ای و جهانی فداکاری های زیادی کرده است.”

“ما قاطعانه به آرمان احترام متقابل و همزیستی مسالمت آمیز متعهد هستیم. زمان آن فرا رسیده است که از همه جهات به صلح برسیم. پاکستان و هند همچنین باید مشکل دیرینه جامو و کشمیر را به روشی آبرومندانه و صلح آمیز حل کنند.”

بر اساس بیانیه دفتر روابط عمومی پاکستان (ISPR) ، ژنرال بایوا گفت که پاکستان به هیچ کس یا هیچ نهادی اجازه نمی دهد “میل به صلح به نشانه ضعف” خود را اشتباه تعبیر کند.

وی گفت: نیروهای مسلح پاکستان کاملاً قادر به خنثی کردن هرگونه تهدید هستند.

میهمان اصلی این رویداد رئیس ارتش پاکستان بود ، در حالی که در این مراسم مارشال مجاهدین انور خان رئیس نیروی هوایی پاکستان نیز حضور داشت.

ژنرال باجوا از نقشی که نیروی هوایی پاکستان در “جنگ با تروریسم” بازی می کند استقبال کرد.

اظهارات رئیس ارتش پاکستان در مورد هند به عنوان نشانه ای از تغییر چشم انداز و تمایل به بهبود روابط دوجانبه تلقی می شود. هند بارها و بارها گفته است که مذاکرات و ترور نمی توانند با هم پیش بروند و پاکستان باید اقدامات واضحی را علیه گروه های تروریستی که در خاک خود مسئول حملات تروریستی به هند فعالیت می کنند ، انجام دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *