نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

هشت کشور اروپایی دیگر در نسخه جدید SARS-CoV-2 ظاهر شده اند

[ad_1]

هانس کلوگه ، رئیس سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای اروپا گفت که نوع جدید ویروس Covid-19 SARS-CoV-2 در هشت کشور اروپایی پیدا شده است. به افراد توصیه کنید اقدامات محافظتی خود را تقویت کنند.

آقای Kluge از طریق شبکه اجتماعی توییتر در تاریخ 25 دسامبر گفت که 8 کشور در منطقه اروپا نوع جدیدی از ویروس VUI-202012/01 را شناسایی کرده اند و متفاوت از انواع قبلی ، این نوع قابلیت گسترش به گروه های سنی جوان را دارد.

وی گفت که در ادامه کار دانشمندان بر روی نسخه جدید SARS-CoV-2 ، تقویت پادمان های موجود مهم است.

chau-au.jpg
نوع جدیدی از ویروس SARS-CoV-2 که باعث Covid-19 می شود به تازگی منتشر شده است ، در هشت کشور اروپایی یافت شده و قادر است به گروه های سنی جوان تر گسترش یابد. (کار: رویترز)

وزارت بهداشت فرانسه دیروز (25 دسامبر) اعلام کرد که تایید شده است که یک شهروند فرانسه نسبت به نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 متصل به انگلستان مثبت است. این اولین مورد در فرانسه است که به این نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 آلوده شده است.

در بیانیه ای ، وزارت بهداشت فرانسه گفت این عفونت جدید یک مرد اهل شهر تور در غرب فرانسه است. این مرد در 19 دسامبر از لندن ، انگلیس به فرانسه بازگشت.

این فرد در حال حاضر تحت سلامتی پایدار تحت درمان و منزوی است.

سوئیس دریافت که اولین مورد آلودگی با نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 با خطر انتقال بیشتر در انگلیس کشف شده است.

اداره بهداشت عمومی سوئیس (FOPH) گفت که آزمایشگاه ملی ژنو دو نمونه با نوع جدید COVID-19 را شناسایی کرده است.

طی روزهای گذشته هر دو بیمار در انگلیس اقامت داشته و آزمایش مثبت ویروس SARS-CoV-2 را در سوئیس انجام داده اند.

حدود 10 هزار گردشگر انگلیسی از 14 دسامبر وارد سوئیس شده اند و به آنها دستور داده شده است که برای مدت 10 روز قرنطینه شوند.

FOPH گفت که برای اطلاع از قوانین ایمنی از طریق پیام کوتاه با مسافران انگلیس و آفریقای جنوبی تماس گرفته است.

سوئیس در میان کشورهایی است که بازدید کنندگان خود را از آفریقای جنوبی و انگلستان منع می کند ، زیرا نگرانی در مورد خطر انتشار نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 است.

سوئیس توقف عملیات پرواز از دو کشور را اعمال کرده است ، جایی که نوع جدیدی از ویروس SARS-CoV-2 در نیمه شب 20 دسامبر ظاهر شد. با این حال ، ممنوعیت این پروازها تا حدودی در 24 دسامبر رفع شد.

کارشناسان هشدار می دهند که سویه جدید ویروس پیشگیری از شیوع COVID-19 را دشوارتر می کند. نه تنها سوئیس ، بسیاری از کشورهای جهان نیز از ظهور نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 خبر داده اند که بیشتر آنها از انگلستان برگشته اند.

ظهور یک نوع جدید با میزان عفونت بالاتر از نسخه اصلی ، یک چالش اساسی در مسابقه کنترل بیماری است.
طبق سایت آماری worldometers.info ، ساعت 01:30 در تاریخ 26 دسامبر (در هانوی) ، سوئیس در مجموع 428197 مورد COVID-19 را ثبت کرده است که از این تعداد 7159 مورد فوت کرده اند ، 311 هزار و 500 نفر گزارش شده اند و 428 بیمار گزارش شده اند در شرایط بحرانی

در 25 دسامبر ، در یک توسعه مرتبط ، ایرلند وجود نوع جدید ویروس SARS-CoV-2 را در آن کشور تأیید کرد.

در بیانیه ای ، رئیس آژانس بهداشتی ایرلند ، تونی هولوهان ، گفت: “با تعیین توالی می توانم تأیید کنم که نوع جدیدی از SARS-CoV-2 را کشف کرده ایم که زمانی در انگلیس ظاهر شد” ژنوم این نوع در آزمایشگاه مرجع ملی ویروس ها است در دوبلین (UCD). آزمایشات بعدی در روزها و هفته های آینده وجود فشار را در اینجا تعیین می کند. “

همچنین در تاریخ 25 دسامبر ، آلمان اولین مورد ویروس جدید SARS-CoV-2 را در زنی که از انگلیس برمی گشت ثبت کرد.

سه نفر در تماس نزدیک با این بیمار جدا شده اند و تاکنون علائم COVID-19 هنوز ظاهر نشده است.

ظهور نوع VUI-202012/01 ویروس SARS-CoV-2 با میزان آلودگی 70٪ بیشتر از سویه اصلی ، یک چالش اساسی در رقابت برای کنترل بیماری در انگلستان است.

این کشور اقدامات سختگیرانه ضد اپیدمی را در مناطق وسیعی از انگلیس اعمال کرده است.

به دلیل نگرانی در مورد شیوع ویروس SARS-CoV-2 ، بسیاری از کشورهای اروپا و آسیا پذیرش پروازها از انگلستان را متوقف کرده اند.

پیش از این گزارش شده بود که جهش جدیدی در ویروس SARS-CoV-2 در انگلیس کشف شده است. در 19 دسامبر ، شورای مشورتی انگلیس در مورد تهدیدات ویروسی تایید کرد که گونه ای از SARS-CoV-2 شناسایی شده در کشور با سرعت بیشتری در حال گسترش است و مردم را به احتیاط احتیاج می دهد. مهمتر

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *