نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

نزدیک به 2000 نفر کشته شدند. عزاداری ملی در هائیتی 3 روز

[ad_1]

dong-dat-haiti.jpg
محل زلزله مهیب در هائیتی در 14 آگوست

نخست وزیر هنری گفت در اعلام عزای عمومی ، هائیتی با فاجعه ای روبرو است که رنج های زیادی را به همراه دارد. وی در عین حال مردم را به اتحاد فراخواند ، زیرا این کشور در شرایطی بسیار خطرناک قرار دارد که بلافاصله یک ماه پس از ترور رئیس جمهور نوجوان موسی ، کشور دچار این حادثه شد.

بر اساس آخرین به روزرسانی رویترز در 18 اوت ، تعداد کشته شدگان زلزله بزرگی که هفته گذشته جنوب غربی هائیتی را لرزاند به 1941 نفر رسید. نیازهای فوری به غذا ، سرپناه و غذا.

بیمارستان ها برای نجات مجروحان تلاش کردند. آژانس حفاظت مدنی هائیتی بعدازظهر پنجشنبه اعلام کرد که شمار کشته شدگان رسمی به 9،915 نفر رسیده است ، در حالی که بسیاری هنوز ناشناخته یا زیر آوار مدفون شده اند.

زلزله ویرانگر 14 اوت همچنین ده ها هزار ساختمان در فقیرترین کشور آمریکا را فرو ریخت. هنوز در حال بازیابی از زلزله 11 سال پیش است که جان بیش از 200 هزار نفر را گرفت.

برونو ماس ، نماینده صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در هائیتی گفت: “تعداد بی شماری از خانواده هاییتی که همه چیز را در اثر زلزله از دست داده اند ، به دلیل سیلاب در زیر آب جان باخته اند.”

میس گفت در حال حاضر حدود نیم میلیون کودک در هائیتی از شرایط اولیه زندگی و دسترسی به سرپناه ، آب سالم ، مراقبت های بهداشتی و تغذیه برخوردار نیستند.

سازمان ملل متحد می گوید این سازمان 8 میلیون دلار بودجه اضطراری برای ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی ، آب تمیز ، سرپناه اضطراری و بهداشت به همه آسیب دیده اختصاص داده است.

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه ای گفت: “ما به افزایش پاسخ خود در مناطق آسیب دیده ادامه خواهیم داد.”

dong-dat-haiti2.jpg
dong-dat-haiti3.jpg
dong-dat-haiti4.jpg
تصاویر شبح انگیز پس از زلزله مهیب در هائیتی در 14 آگوست
dong-dat-haiti5.jpg
نیروهای امدادی در تلاش هستند تا زلزله زدگان را از زیر آوار بیرون بکشند.
dong-dat-haiti6.jpg
موتور سیکلت پس از زلزله به چارچوب برهنه خرد شد

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *