نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

نخست وزیر کانادا با کامالا هریس تماس می گیرد ، س questionsالاتی را در مورد دسترسی به واکسن های ضد COVID-19 ، حمایت گرایی ایجاد می کند newkerala.com # 19834

[ad_1]


تورنتو [Canada]، 2 فوریه: نخست وزیر کانادا ، جاستین ترودو ، در اولین تماس تلفنی خود با کمالا هریس ، معاون رئیس جمهور آمریکا ، موضوع دسترسی به واکسن های COVID-19 و حمایت از آن را مطرح کرد ، بیانیه دفتر نخست وزیر گفت. در بیانیه روز دوشنبه آمده است: “نخست وزیر مشتاق همکاری با دولت ایالات متحده در زمینه اولویت های مشترک ، از جمله مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 از طریق همکاری نزدیک مرزها و دسترسی به واکسن ها و همچنین ساخت و ساز بهتر است.”

کانادا با کمبود واکسن روبرو شده است ، این وضعیت پس از آنکه تولید کننده Pfizer هفته گذشته تحویل کالا به کشور را قطع کرد ، پس از اعلام اینکه تولید کننده دیگر ، Moderna ، 50000 دوز واکسن کمتر در این هفته صادر می کند ، این وضعیت بدتر شده است. دولت ترودو بار عمده انتقاد از کمبود واکسن را دریافت کرد که مخالفان آن را به عنوان ناکامی محکوم کردند.

پس از آنكه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریكا ، دستورالعملی را برای اولویت بندی توزیع داخلی واكسن نسبت به محموله به كشورهای خارجی ، امضا كرد ، كانادا همچنان به دریافت واكسن از تأسیسات تولیدی اروپا ادامه می دهد.

در این بیانیه آمده است ، این دو مقام همچنین در مورد تجارت دوجانبه ، از جمله جلوگیری از عواقب ناخواسته سیاست های Buy America ، بحث و تبادل نظر كردند.

جو بایدن ، رئیس جمهور فعلی ایالات متحده ، دوشنبه گذشته برای حمایت از مشاغل محلی دستور اجرایی را امضا کرد و سازمان های دولتی فدرال را ملزم به خرید محصولات ساخت شده در ایالات متحده کرد. این طرح با نگرانی در اتاوا روبرو شد و معاون نخست وزیر و وزیر خزانه داری کریستیا فری لند این مسئله را در تماس تلفنی روز جمعه با جانت یلن وزیر خزانه داری آمریکا مطرح کرد.

ترودو همچنین از معاون رئیس جمهور برای ادامه حمایت ایالات متحده در تلاش برای آزادی دو کانادایی بازداشت شده در چین به اتهام جاسوسی ، ادعا شده در پاسخ به ادامه بازداشت در منوی وانگژو ، مدیر ارشد مالی هواوی ، در اتاوا تشکر کرد. کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که ایالات متحده برای آزادی مایکل کوویگ دیپلمات پیشین و مایکل اسپاور تاجر تلاش خواهد کرد.

نخست وزیر کانادا با کامالا هریس تماس می گیرد ، سوالاتی را در مورد دسترسی به واکسن های COVID-19 ، حمایت گرایی مطرح می کند

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *