نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

نخست وزیر ژاپن خود را برای انتشار ویروس در غرب ژاپن در میان تجدید حیات آماده می کند newkerala.com # 7086

[ad_1]

توکیو [Japan]، 12 ژانویه: نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا باید وضعیت اضطراری اعلام شده برای بیماری همه گیر COVID-19 را در منطقه بزرگ توکیو گسترش دهد تا شامل مناطق اوزاکا ، کیوتو و هیوگو شود زیرا ویروس در غرب ژاپن رشد می کند ، منابع نزدیک به موضوع گفت سه شنبه. سوگا به رهبران حزب حاکم لیبرال دموکرات (LDP) گفت که وی قصد دارد وضعیت اولیه اضطراری را که از روز جمعه اجرایی شد ، به توکیو و سه استان همسایه آن ، چیبا ، کاناگاوا و سایتاما گسترش دهد تا مناطق غربی را تحت پوشش قرار دهد.

در همین حال ، استانهای مرکزی ژاپن از استانهای آیچی و گیفو نیز به دنبال افزودن به مناطق تحت پوشش اقدامات ویروس اضطراری هستند.

سوگا به نقل از مدیران LDP وی گفت: “من می خواهم سریع تصمیم بگیرم که آیا سه استان غربی را شامل شود.”

منابع دولتی گفتند ، سوگا ، در انتظار اقدامات نهایی ، احتمالاً وضعیت اضطراری جدیدی را در سه استان غربی اعلام خواهد کرد.

منابع گفتند ، وضعیت اضطراری ویروسی گسترده می تواند چهارشنبه اعلام شود.

پیش از گسترش وضعیت اضطراری ، استان هیوگو درخواست کرد که رستوران ها و بارها در برخی از مناطق این استان تا ساعت 9 شب بسته شوند.

در همین حال ، استانهای اوزاکا و کیوتو درخواستهای کاهش ساعت کار برای رستورانها و بارها را تمدید کرده اند.

در هفته به دوشنبه ، استان اوزاکا بیش از 3800 مورد جدید COVID-19 را گزارش کرد ، در حالی که استان های کیوتو و هیوگو نیز داده های روزانه با رکورد بالا را گزارش کردند ، زیرا به نظر نمی رسد تجدید حیات ویروس در مناطق غربی علائم ضعف داشته باشد.

در شرایط اضطراری ، از مردم مناطق آسیب دیده خواسته می شود از مسافرت های غیرضروری در فضای باز خودداری کنند و ساعت کار رستوران ها و بارها کاهش می یابد.

از م establishسسات دیگر مانند فروشگاه های غیر ضروری و فروشگاه های بزرگ نیز ممکن است خواسته شود تا ساعت کاری خود را کاهش دهند تا شیوع ویروس محدود شود.

جهش اخیر در مواردی ترس از ادامه ویروس را به طور گسترده در مجمع الجزایر ، به ویژه در مناطق شهری ، که مراکز پزشکی به طور فزاینده ای متشنج می شوند ، برجسته می کند ، کارشناسان هشدار می دهند که در صورت ادامه ویروس ، می توان جلوی آنها را گرفت.

اولین وضعیت اضطراری ژاپن در آوریل سال گذشته در توکیو و شش استان دیگر اعلام شد ، قبل از اینکه در سراسر کشور تمدید شود و سپس در ماه مه تدریجی شود.

قانونی که به دولت قدرت اعلام وضعیت اضطراری را می دهد در مارس سال گذشته تصویب شد.

این قانون مبانی قانونی برای فرمانداران فراهم کرده است تا از ساکنان مناطق دیگر خود بخواهند در خانه بمانند و همچنین اقدامات قویتر برای مقابله با شیوع بیماری از جمله توقیف لوازم پزشکی و مواد غذایی و مصادره زمین خصوصی برای مراکز بهداشتی و درمانی را فراهم می کند.

با این حال ، این قانون مبانی قانونی برای اعمال قفل با محدودیت در رفت و آمد مردم و همچنین جریمه برای کسانی که خانه خود را ترک می کنند فراهم نمی کند ، همانطور که در محاصره بسیاری از کشورهای خارج از کشور مشاهده شده است.

در حال حاضر هیچ مجازاتی برای افراد یا مmentsسساتی که اقدامات جدید را رعایت نمی کنند وجود ندارد ، اگرچه سوگا گفت که دولت پیشنهاد می کند ، از طریق بازبینی قانونی در این ماه ، سعی در تغییر آن داشته باشد.

سوگا گفت: تجدید نظر قانونی با هدف ارائه مزایایی برای افرادی که با اقدامات ضد ویروس مطابقت دارند ، مانند پایبندی به بسته شدن زودهنگام ، و مجازات برای کسانی که این قانون را رعایت نمی کنند در یک جلسه پارلمان که بعدا در ژانویه تشکیل می شود.

در حالی که رژیم های غذایی حزب حاکم لیبرال دموکرات و حزب مخالف اصلی حزب دموکرات مشروطه در ژاپن بر سر این طرح توافق کردند ، انتظار می رود این اصلاحیه در اوایل فوریه توسط قانونگذاران تصویب شود. (ANI / شین هوا)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *