نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ناوشکن آمریکایی برای شرکت در Sea Breeze 2021 به دریای سیاه رفت

[ad_1]

به طور خاص ، سفارت آمریکا در توییتر خود اعلام کرد: “ناوشکن موشکی USS Ross برای شرکت در رزمایش سالانه نسیم دریا با بیش از 30 کشور در جهان به دریای سیاه می رود.”

پیش از این ، ناوگان ششم نیروی دریایی ایالات متحده رسماً اعلام کرد که در رزمایش سالانه “نسیم دریا 2021” با نیروی دریایی اوکراین شرکت خواهد کرد.

uss-ross.jpg
ناوشکن موشکی USS Ross USS Ross

“نسیم دریا” یک تمرین دریایی سالانه است که از سال 1997 توسط سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در دریای سیاه برگزار می شود. روسیه بارها از محتوای این رزمایش انتقاد کرده و گفته است که فعالیت های نظامی آن مربوط به درگیری ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه است ، فقط تنش را افزایش می دهد.

بر اساس این برنامه ، رزمایش Sea Breeze 2021 از 28 ژوئن تا 10 ژوئیه در دریای سیاه با شرکت حدود 5 هزار نیروی نظامی و 32 کشتی جنگی از 32 کشور برگزار می شود.

پیام اخیر سفارت روسیه در ایالات متحده در توییتر منتشر شده است که می گوید رزمایش های گسترده و “به ظاهر تهاجمی” نسیم دریا مأموریت های واقعی تأمین امنیت منطقه دریای سیاه را برآورده نمی کنند.

بنابراین مسکو “فوراً ایالات متحده و متحدانش را به ترک عملیات نظامی در دریای سیاه فرا می خواند و خواستار حل مشکلات بوجود آمده در منطقه بدون کمک فدراسیون روسیه است.” سفارت روسیه در ایالات متحده گفت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *