نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ناسا به فایرفلای هوافضا 93.3 میلیون دلار برای تحویل بار به ماه پاداش می دهد newkerala.com # 22120

[ad_1]

ناسا روز پنجشنبه گفت ، تحویل برنامه ریزی شده برای Mare Crisium ، یک استخر کم ارتفاع در نزدیکی ماه ، شرایط و منابع مختلف سطح ماه را کشف خواهد کرد ، افزود که چنین تحقیقاتی به آماده سازی ماموریت های سطح ماه برای انسان کمک می کند.

این جایزه بخشی از ابتکار خدمات تجارت باری قمری ناسا (CLPS) است که در آن آژانس خدماتی را به شرکای تجاری برای فرود سریع محموله های علمی و فنی در سطح ماه ارائه می دهد.

این ابتکار بخش اصلی برنامه آرتمیس ناسا است.

Firefly Aerospace وظیفه خدمات تحویل پایان به انتها ، از جمله ادغام محموله ، پرتاب ، فرود روی ماه و عملیات ماموریت را بر عهده خواهد داشت.

این ششمین جایزه تحویل سطح ماه در طرح CLPS است.

توماس زوربوچن ، مدیر دستیار علوم در ناسا ، گفت: “ما خوشحالیم که یک ارائه دهنده CLPS دیگر جایزه وظیفه خود را به دست آورد. با این ابتکار ، ما در تلاشیم راه هایی برای توسعه مجدد علم و فناوری با استفاده از یک مدل مبتنی بر خدمات توسعه دهیم.” در یک بیانیه.

“این اجازه می دهد تا تأمین کنندگان آمریکایی نه تنها توانایی خود را در تحویل محموله های امن به همسایه آسمانی ما نشان دهند ، بلکه توانایی خود را به دیگران که می خواهند از این روش پیشرفته در کاوش ماه استفاده کنند ، نشان دهند.”

این اولین زایمان است که به Firefly Aerospace اعطا می شود ، که خدمات تحویل ماه را با استفاده از وسیله نقلیه پرتاب Blue Ghost خود ارائه می دهد ، که این شرکت در تاسیسات Cedar Park خود در تگزاس طراحی و توسعه داده است.

محموله ای که انتظار می رود به جرم کلی 94 کیلوگرم برسد ، شامل مشخصه چسبندگی سنگ سنگ (RAC) است که تعیین می کند چطور سنگ سنگ قمر در هنگام فرود و فرود به تعدادی از مواد در معرض محیط ماه بچسبد.

این محموله همچنین شامل نسل بعدی بازتابشگرهای ماه (NGLR) خواهد بود ، که به عنوان یک هدف برای لیزرهای زمین برای اندازه گیری دقیق فاصله بین زمین و ماه عمل خواهد کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *