نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

میانمار موفقیت ویتنام در جلوگیری از شیوع COVID-19 را تبریک می گوید

[ad_1]

در 28 دسامبر معاون وزیر امور خارجه نگوین كوك دونگ و معاون وزیر بین الملل میانمار هاو دو ژوان با هم ریاست نهمین رایزنی سیاسی سالانه معاون وزیر امور خارجه بین ویتنام و میانمار را بر عهده داشتند. فرم آنلاین

معاون وزیر ، نگوین کواک دونگ ، در این جلسه ، سازماندهی موفقیت آمیز انتخابات عمومی ملی ، ایجاد شرایط مساعد برای ادامه توسعه اقتصادی و ثبات اجتماعی را به میانمار تبریک گفت. تأیید کرد که ویتنام آماده همکاری ، پشتیبانی و اشتراک تجربه با میانمار است.

tham-khao-tri-tri-vietnam-myanmar2.jpg
نگوین کوک دونگ معاون وزیر خارجه در نهمین رایزنی های سیاسی در ویتنام سخنرانی می کند – عکس میانمار: وزارت امور خارجه

هاو دو ژوان ، معاون وزیر همکاری بین المللی میانمار ، از دستاوردهای برجسته ویتنام در سالهای اخیر ، به ویژه موفقیت در جلوگیری از اپیدمی COVID-19 و توسعه اقتصادی-اجتماعی ، تمجید و این نقش را با موفقیت به عهده گرفت. رئیس آسه آن 2020 ، توسط جامعه جهانی و منطقه بسیار تحسین شده است. این کشور میانمار همچنین از همکاری و پشتیبانی ویتنام از میانمار در جلوگیری از شیوع بیماری کوید -19 تمجید کرد.

صحبت از روابط دوجانبه ، دو کشور خوشحال بودند که به پیشرفت بزرگ در بسیاری از زمینه های مهم همکاری بین دو کشور از زمان تاسیس مشارکت همکاری جامع در سال 2017 اذعان داشتند. از سیاست ، دیپلماسی ، اقتصاد ، تا فرهنگ ، جهانگردی و مبادلات انسانی. اعتماد به نفس سیاسی از طریق بازدیدها / جلسات سطح بالا در حال افزایش است ، اخیراً سفر رسمی میانمار توسط نخست وزیر ویتنام نگوین ژوان فوک در دسامبر 2019

علاوه بر این ، گردش تجاری دو طرفه از بیش از 800 میلیون دلار در سال 2017 به 1 میلیارد دلار در سال 2019 افزایش یافته است ، با این وجود ویتنام با وجود تأثیرات همه گیر همچنان رشد صادرات به میانمار را حفظ می کند. سرمایه گذاری به طور چشمگیری از حدود 700 میلیون دلار در سال 2017 به 2.2 میلیارد دلار در سال 2020 افزایش یافته است که بسیاری از پروژه های مهم در ارتباطات از راه دور ، کشاورزی و کالاهای مصرفی در توسعه میانمار نقش دارند. .

tham-khao-chi-tri-vietnam-myanmar.jpg
نهمین رایزنی سیاسی سالانه معاونان وزیران خارجه بین ویتنام و میانمار به صورت آنلاین در حال برگزاری است. عکس: وزارت امور خارجه

دو معاون وزیر تأكید كردند كه در آینده دو كشور باید به هماهنگی نزدیك ادامه دهند و روابط را برای توسعه به اوج جدیدتر ، متناسب با پتانسیل همکاری و خواسته های رهبران و مردم هر دو كشور برسانند. بر این اساس ، دو طرف توافق کردند که همچنان به ارتقا visits دیدارها / جلسات سطح بالا و سازوکارهای مهم همکاری ، از جمله دهمین نشست کمیته مشترک وزرا ، ادامه دهند. ادامه همکاری با وزارتخانه ها و سازمان ها برای ترویج اجرای موثر برنامه اقدام مشترک همکاری در دوره 2019-2024 ؛ ارتقا cooperation همکاری اقتصادی ، تمرکز بر همکاری در زمینه ارتباطات از راه دور ، کشاورزی ، کالاهای مصرفی / محصولات کشاورزی برای صادرات ، همکاری در توسعه راه ها در کریدورهای اقتصادی شرق و غرب و ساحل. همکاری در زمینه گردشگری و آموزش.

با توجه به همکاری های منطقه ای و بین المللی ، دو طرف توافق کردند که به هماهنگی مواضع خود و حمایت از یکدیگر در مجامع چند جانبه ، به ویژه در آسه آن و سازمان ملل ادامه دهند. برای تقویت همبستگی و ارتقا the موفقیت در ایجاد جامعه آسه آن با دیگر کشورهای آسه آن موافقت کنید.

دو کشور همچنین در مورد تعدادی از موضوعات منطقه ای و بین المللی مورد علاقه متقابل تبادل و اشتراک کردند. از جمله وضعیت منطقه ای ، روابط بین قدرت های بزرگ ، مسئله راخین و دریای شرق … توافق کردند که همکاری و هماهنگی نزدیک ، هم به صورت دو جانبه و هم به صورت چند جانبه ، به نفع هر دو ملت ، برای صلح ، ثبات و توسعه در منطقه داشته باشند.

مشاوره سیاسی سالیانه معاون وزیر ویتنام و میانمار 9 ماه مشاوره سیاسی آنلاین موفقیت چشمگیری داشت و به تقویت بیشتر مشارکت جامع برای همکاری بین دو کشور و همچنین هماهنگی کمک کرد. توافق بین دو وزارت خارجه دو طرف توافق کردند دهمین رایزنی سیاسی را در سال 2021 برگزار کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *