نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ممکن است ایالات متحده پس از کودتا مجدداً میانمار را تحریم کند: بایدن newkerala.com # 20041

[ad_1]


واشنگتن ، 2 فوریه: رئیس جمهور آمریكا جو بایدن روز دوشنبه گفت كه ایالات متحده می تواند میانمار را در رابطه با آخرین كودتای آنجا دوباره اعمال كند. روز دوشنبه ، بایدن در بیانیه ای گفت واشنگتن “هر جا مورد حمله قرار گیرد ، طرفدار دموکراسی خواهد بود.”

بایدن در بیانیه ای گفت: “تسخیر ارتش برمه ، بازداشت آنگ سان سوچی و سایر غیرنظامیان و اعلام وضعیت اضطراری حمله مستقیم به انتقال این کشور به دموکراسی و حاکمیت قانون است.”

“ایالات متحده تحریم ها علیه برمه را در دهه گذشته بر اساس پیشرفت به سوی دموکراسی لغو کرده است. پیشرفت معکوس مستلزم بازنگری فوری در قوانین و مقامات تحریمی ما است و به دنبال آن اقدامات مناسب انجام می شود. ایالات متحده هر جا مورد حمله قرار گیرد دموکراسی را حفظ خواهد کرد.” وی افزود: رئیس جمهور.

رئیس جمهور آمریكا در ادامه گفت كه در یك دموكراسی ، این نیرو هرگز نباید به دنبال سرنگونی اراده مردم باشد یا سعی در پاك كردن نتیجه انتخابات معتبر داشته باشد.

وی افزود: “برای تقریباً یك دهه ، مردم برمه دائماً در تلاشند تا انتخابات ، حكومت مدنی و انتقال صلح آمیز قدرت را برقرار كنند. باید به این پیشرفت احترام گذاشت.”

بایدن همچنین گفت که ایالات متحده با شرکای خود در سراسر جهان همکاری خواهد کرد تا افرادی را که مسئول لغو انتقال دموکراتیک در میانمار هستند ، مسئول بداند.

وی همچنین از جامعه جهانی خواست “به طور جمعی ارتش میانمار را تحت فشار قرار دهند تا فوراً از قدرت کناره گیری کند و همه محدودیت های ارتباط از راه دور را برطرف کند.

بایدن گفت: “جامعه بین الملل باید متحد شود تا ارتش برمه را تحت فشار قرار دهد تا بلافاصله قدرت خود را پس بگیرد ، فعالان و پرسنل بازداشت شده را آزاد کند ، همه محدودیت های ارتباط از راه دور را برداشته و از خشونت علیه غیرنظامیان خودداری کند.”

وی افزود: “ما با شرکای خود در سراسر منطقه و سراسر جهان برای حمایت از احیای دموکراسی و حاکمیت قانون و همچنین مسئولیت لغو انتقال دموکراتیک در برمه همکاری خواهیم کرد.”

اوایل روز دوشنبه ، رسانه ها گزارش دادند که ارتش میانمار ، مشاور ایالتی آنگ سان سوچی ، رئیس جمهور وینگ مینت و برخی از اعضای حزب حاکم این کشور را بازداشت کرده است.

ارتش قول داده بود درمورد آنچه تقلب در رای دهندگان در انتخابات 8 نوامبر می دانند ، اقدامی انجام دهد. اتحادیه ملی دموکراسی سوچی در انتخابات پیروز شد.

ممکن است ایالات متحده پس از کودتا مجدداً میانمار را تحریم کند: بایدن

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *