نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مغزی اما شوخ (بررسی فیلم) newkerala.com # 10181

[ad_1]


از Vinayak Chakravorti: A Night in Miami (فیلم Amazon Prime) بازیگران: Eli Gori، Kingsley Ben-Adir، Aldis Hodge، Leslie Odom Jr. کارگردانی: رجینا کینگ؛ امتیاز: * * * و 1/2 (سه و نیم ستاره) در 25 فوریه در میامی در سال 1964 ، کاسیوس کلی با غلبه بر سانی لیستون ، قهرمان بوکس سنگین وزن جهان شد. اعتقاد بر این است که پیروزی همان نقطه ای است که حرفه کلی از آن بالا می رود. نام ، شهرت و ثروت برای بوکسور تازه کار دنبال می شود ، که تبدیل به یک پدیده می شود. او نیز محمد علی می شود.

اولین نقش کارگردانی رجینا کینگ بازیگر داستان اتفاقاتی است که بعد از پیروزی مهم کلی در شب بعد رخ داد.

کینگ این عکسها را داستانی می خواند که لحظه ای واقعا جالب از تاریخ سیاه پوستان را به تصویر می کشد – همان لحظه ای که فعال برجسته حقوق بشر مالکوم ایکس از افسانه روح سم کوک و جیم براون ستاره فوتبال آمریکا دعوت می کند تا پیروزی معروف کلی را جشن بگیرند.

شبی در اتاق هتل که مالکوم ایکس (کینگزلی بن العدیر) “مهمانی” خود را در آن برگزار می کند غیر معمول است. كلی (الی گوری) ، كوك لزلی (اودم جونیور) و براون (الدیس هاج) می رسند و می یابند كه موسیقی برای برداشتن یا سرو نوشیدنی وجود ندارد. در عوض ، مالکوم ایکس در شرف “خدمت” افکار عمیق آنها در طول شب است که می تواند تأثیری ماندگار بر زندگی آنها داشته باشد.

رویکرد کینگ واضح است. وی با استفاده از تاریخ آمریکای سیاه سعی در درک حال کشور داشت. زمانی Black Lives Matter یک جنبش مرتبط در ایالات متحده بود ، تلاش های کینگ ، بر اساس نمایشنامه ای به همین نام توسط Kemp Powers ، از مکالمه ای خیالی بین چهار مفاخر عصر سیاه برای درک نژاد و نژادپرستی استفاده کرد.

اتفاقاً پاورز فیلمنامه این فیلم را نوشت و نتیجه آن دو برابر است. اولاً ، در اکثر موارد ، ساختار فیلم به صورت یک نمایشنامه است. دوم ، پاورز به کلی ، مالکوم ایکس ، کوک و براون صدایی می دهد تا نظرات خود را درباره جامعه سیاه ، گذشته و آینده آن به اشتراک بگذارند.

برای فیلمی که بیشتر آن “عمل” از طریق مکالمه انجام می شود ، فیلمنامه نویس حیاتی می شود. پاورز ظاهراً از بازی ایده ها و کلماتی که برای تهیه مباحث و بحث استفاده می کند ، لذت می برد. ایده مالکوم ایکس این بود که سه سیاه پوست برجسته را گرد هم آورد و آنها را به گفتگو وادارد. در اتاق هتل و به دور از فضای عمومی حبس شده ، سه نفر از خشت ، کوک و براون نظر خود را بدون توشه شهرت به اشتراک می گذارند.

فیلم مغزی است اما غم انگیز نیست. کینگ و کمپ داستان را با شوخ طبعی کافی پر کردند. رجینا کینگ فیلم را پر از بحث های تحریک آمیز می کند. در برهه ای ، ایده شمول در سراسر جهان با تهاجم عمومی رواج یافت و یک شب در میامی به ما یادآوری کرد که گفتگو درباره تبعیض نژادی بسیار پایان یافته است.

One Night in Miami: Cerebral But Witty (تماشای فیلم)

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *