نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

مطالعه نشان می دهد که الگوهای خوابیده و تکه تکه می تواند آسیب پذیری در برابر استرس مزمن را پیش بینی کند newkerala.com # 6942

[ad_1]


ابوظبی [United Arab Emirates]، 12 ژانویه: یک مطالعه جدید از آزمایشگاه سیستم های عصبی و رفتاری نیویورک در ابوظبی برای اولین بار از یک مدل حیوانی استفاده می کند تا نشان دهد چگونه معماری خواب غیر عادی می تواند پیش بینی کننده آسیب پذیری استرس باشد. این یافته های مهم می توانند از توسعه آزمایش های خواب مطلع شوند که می تواند به تعیین میزان حساسیت – یا مقاومت – در برابر استرس در آینده کمک کند.

در این مطالعه ، خواب غیر عادی نشان دهنده آسیب پذیری در برابر استرس مزمن ناشی از شکست اجتماعی است که در مجله Frontiers in Neuroscience منتشر شد ، دستیار زیست شناسی NYUAD Dipes Chowdery و محقق باسما رادوان توسعه مدل موش را برای یافتن راهی برای شکستن توصیف کردند. خواب با حرکات چشم (NREM) منجر به افزایش آسیب پذیری در برابر استرس آینده می شود.

محققان ویژگیهای خواب موشهای حساس به استرس و مقاوم در برابر فشار را قبل و بعد از استرس با شکست مزمن اجتماعی (CSD) ارزیابی کردند. رفتار اجتماعی موشها پس از استرس به دو فنوتیپ اصلی استرس زا طبقه بندی می شود که اجتناب اجتماعی را نشان می دهد و آنهایی که در برابر فشار روانی مقاوم هستند. قبل از CSD ، موش های مستعد استرس باعث افزایش تکه تکه شدن خواب با حرکت چشم غیر سریع (NREM) به دلیل افزایش تعویض بین NREM و بیداری و متوسط ​​مدت زمان کوتاه تر تشنج NREM در مقایسه با موش های مقاوم در برابر استرس شدند.

تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که ویژگی های خواب قبل از CSD از هر دو فنوتیپ موش پیش بینی حساسیت به استرس را با دقت بیش از 80٪ امکان پذیر می کند. موشهای حساس پس از CSD در طی مراحل روشن و تاریکی تکه تکه شدن NREM را بالا نگه می دارند ، در حالی که موش های الاستیک تنها در تاریکی تکه تکه شدن NREM بالا را نشان می دهند.

یافته ها نشان می دهد موش هایی که از CSD مستعد ابتلا به استرس می شوند ، قبل از قرار گرفتن در معرض استرس ، خصوصیات خواب / بیداری غیرطبیعی قبلی را نشان می دهند. علاوه بر این ، قرار گرفتن در معرض استرس بیشتر باعث اختلال در خواب و پاسخ هموستاتیک می شود.

چادوري و رادوان گفتند: “مطالعه ما اولين مدل ارائه شده براي بررسي ارتباط بين تداوم ضعيف خواب و آسيب پذيري در برابر استرس مزمن و اختلالات افسردگي است.” “این نشانگر آسیب پذیری در برابر استرس راه را برای بسیاری از مطالعات احتمالی آینده باز می کند که می تواند فرایندهای اساسی مولکولی و مدارهای عصبی را که منجر به اختلالات خلقی می شوند بیشتر توضیح دهد.”

مطالعه نشان می دهد که الگوهای خوابیده و تکه تکه می تواند آسیب پذیری در برابر استرس مزمن را پیش بینی کند

آیا این مقاله را پسندیدید؟ اولین کسی باشید که آن را به اشتراک می گذارد!

توییت

عنوان

عنوان

کلاس

ارسال

ارسال

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *